× 

Výběr obrub a brýlí

Aby byly brýle vhodně zvoleny, musí být nejen hezké a praktické, ale mají také ideálně ladit s tváří uživatele. Je nutno zohlednit tvar obličeje a nosu, zabarvení pokožky, druh a tvar obruby, její rozměry, a také její barvu a tloušťku. Jestli vezmeme v úvahu všechny tyto aspekty, je úspěch zaručen – obruby nám přidají na kráse, budou ideálně zdobit tvář a zdůraňovat charakter. Nejlepším pravidlem je zmírňování opačným tvarem, např. osoba s kulatým obličejem by neměla nosit zakulacené obruby, a někdo s podlouhlou tváří by se měl vyhýbat hranatým obrubám ze stejného důvodu, protože to zdůrazní jeho rysy.

Oválná tvář

Osoby s takovým tvarem obličeje jsou v nejlepší situaci, pokud jde o výběr obrub, protože v tomto případu rozsah obrub není omezen, jelikož tomuto obličeji sluší skoro každý druh obrub. Je pouze nutno dát pozor, aby šířka obrub byla stejná jako šířka obličeje.

Kulatá tvář

Osoby s tímto tvarem obličeje perfektně vypadají v typicky hranatých, obdélníkových obrubách, nebo takových, u nichž se okraj zvedá směrem ke spánku, díky takovým tvarům se tvář opticky prodlužuje.

Čtvercová tvář

Ideálním řešením pro osoby se čtvercovým obličejem jsou úzké zakulacené obruby.

Trojúhelníková tvář

V případě trojúhelníkové tváře je nejlépe vybrat obruby zakulacených tvarů, zvláště pokud jde o jejich dolní hrany, a vyvarovat se ostrých tvarů, které by mohly ještě více zaostřit rysy tváře.