Brýle Lacoste

4 Item(s)

Nastavit sestupně
  FILTRY

Grid  List 

4 Item(s)

Nastavit sestupně
  FILTRY

Grid  List 

LACOSTE

Mezi známé, módní značky určitě patří značka Lacoste, pro kterou je charakteristické logo, ve tvaru krokodýla. Lacoste to není jen firma vyrábějící oblečení, ale také značka korekčních a slunečních brýlí.

Popis firmy

Firmu Lacoste založili v roce 1933 Rene Lacoste a Andre Giller. Spoluzakladatelka módní značky Lacoste, Rene Lacoste byla francouzská tenistka, která ve 20. letech XX století dosahoval velkých úspěchů na závodech Grand Slam a Davis Cup. Po ukončení sportovní kariéry se Rene Lacoste rozhodla vytvořit a vyrobit ideální tričko pro tenistu. Od té doby začala firma postupně budovat celou životní filosofií klientů, kterou opírala o hodnoty známé z tenisu a obecně ze sportu.

Jak vznikl nápad na logo ve tvaru krokodýla? Vznikl tak, že Rene Lacoste americký tisk v roce 1927 pojmenoval „Aligátor. Bylo to tehdy, když se vsadila s kapitánem francouzského týmu na Davis Cupu o kufr vyrobený z kůže aligátora. Lacoste zvítězila v zápase, vyhrála sázku a kufr, a získala i jméno Aligátor. Tento pseudonym jí byl přidělen také z důvodu její zarputilosti, vůli bojovat na kurtu, které jí umožnily vyhrát. Takto je možné ve zkratce popsat příběh vzniku logo Lacoste. Firma Lacoste v průběhu své působnosti prodávala trička pro tenisty, golfisty a jachtaře. Potom bylo logo Lacoste umísťováno na různých doplňcích oblečení a dokonce i na obuvi. Dnes, jak již bylo zmíněno, Lacoste vyrábí také korekční a sluneční brýle.

Atributy firmy

Již celá desetiletí firma Lacoste propaguje mír a neagresivní chování. Pravidla fair play jsou jí velmi blízká.

Vlastnosti, které nejlépe popisují výrobky Lacoste, včetně slunečních a korekčních brýlí Lacoste, jsou komfort a kvalita. Na nich je vybudováno renomé značky Lacoste. Všechny její výrobky jsou výjimečné a originální. Styl Lacoste je propojením klasického, sportovního designu s moderními, módními trendy. Brýle Lacoste jsou elegantní a nadčasové. Mají neopakovatelný vzhled, jsou vkusné a funkční.