Brýle

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 8646

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 8646

Stránka
na stránce

Dioptrické a sluneční brýle

Brýle jsou součástí každodenního života mnoha lidí. Odhaduje se, že asi 75 % dospělých používá nějakou metodu korekce zraku a více než polovina z nich se rozhodne nosit brýle. Sluneční brýle navíc pravidelně nosí 85 % celé populace. Jedná se stále o nejoblíbenější způsob, jak zlepšit kvalitu vidění a chránit oči před sluncem a zajistit si pohodlí ve slunečných dnech.

K dispozici je spousta brýlí

Praktická funkce brýlí však není jediná. Další neméně důležitou vlastností je design. V dnešní době jsou brýle, stejně jako šperky a další doplňky, prvkem image a pečlivě vybrané dokážou efektivně zdůraznit přednosti krásy a zároveň maskovat její nedostatky. K nalezení dokonalých brýlí napomáhá přítomnost mnoha různých tvarů, velikostí, barev brýlí, ale i několika typů obrouček a množství použitých materiálů. Brýle se liší v důsledku:

 • typu – dioptrické a sluneční brýle;
 • cílové skupiny – dámské, pánské, dětské nebo uxisex;
 • tvar – oválný, kulatý, typ aviator, wayfarer, kočičí oči nebo obruby na zakázku;
 • typ obrub – plné, monofil, patentky nebo clip-on;
 • materiál – obruby kovové, plastové, titanové, dřevěné , polykarbonátové, gumové nebo memo-ray;
 • barvy – brýle jsou dostupné ve všech možných barvách;
 • vzory – obruby jednobarevné i vzorované.

Všechny tyto typy brýlí najdete v obchodě Kodano.cz. Je pravda, že každý s trochou štěstí najde brýle dokonale přizpůsobené jeho potřebám. Klíčem k úspěchu je vědět, co hledat při výběru obrub a jak kombinovat jejich jednotlivé prvky s rysy naší krásy. Všeobecně se uznává, že – bez ohledu na to, zda sáhneme po dioptrických nebo slunečních brýlích – se ostřejší rysy obličeje nejlépe kombinují se zaoblenými obroučkami a oválný a jemný obličej zdůrazní špičaté brýle. Jejich barva by zase měla ladit s barvou vlasů, očí, obočí a pleti a také s dominantními barvami šatníku.

Značky dioptrických a slunečních brýlí

Na prodej je mnoho brýlí od různých značek, a to jak těch nejznámějších a luxusních, tak i těch méně oblíbených, ale nabízejících atraktivnější ceny obrouček. Stojí za to vědět, že cena brýlí se odvíjí nejen od prestiže daného výrobce, ale také od kvality produktu včetně třídy použitých materiálů a míry preciznosti, s jakou byly obruby vytvořeny. Mezi nejoblíbenější brýle patří:

 • Brýle Adidas - značka známá především ze sportovního světa, nabízí mimořádně funkční a módní dioptrické a sluneční brýle. Adidas se ve svých projektech zaměřuje na maximální pohodlí a univerzální, avšak originální design, díky kterému rámy dobře fungují ve většině situací. Stejně dobře vypadají v kombinaci se sportovním outfitem i s trochu oficiálnějším stylingem.
 • Brýle Belutti - je mladá značka, založená v roce 1998, původem z Itálie. Jeho název odkazuje na malé horské městečko, odkud pocházejí zakladatelé. Již od počátku vzbuzuje zájem uživatelů vysokou kvalitou každého jednotlivého brýlového rámu a také rozmanitostí dostupných modelů, ve kterých jsou v popředí klasické brýle s jemným nadčasovým designem. Nabídka značky je určena dámám, pánům i dětem a sklenice jsou vyrobeny z kovu a plastu, což umožňuje oslovit vkus širokého spektra zájemců.
 • Brýle Burberry – pocházejí od výrobce s dlouhou, přes 150 letou historií. Jsou kvintesencí elegance a splňují očekávání těch nejnáročnějších estétů. Jsou k dispozici v jemném i výrazném rámu a lze je sladit s každým outfitem. Tím spíše, že značka nabízí mnoho krásných, rozmanitých tvarů dioptrických a slunečních brýlí. Pro největší odolnost zase sází na použití pevných materiálů, již mnohokrát osvědčených v optických produktech.
 • Brýle Calvin Klein - okouzlující v každém ohledu a funkční. Jsou zárukou dobré volby bez ohledu na to, zda vám jde nejvíce o design nebo pohodlí při používání. Značka se zaměřuje na klasické, ikonické tvary, které dobře fungují v drtivé většině situací. Dostupnost tlumených a výrazných barev vám umožní sladit brýle podle vašeho vkusu, krásy a předních barev ve vašem šatníku.
 • Brýle Carrera - je rakouská značka s dlouhou historií. Byla založena v roce 1956 a zpočátku nabízela brýle pro sportovce. Dnes vybízí rozsáhlou nabídkou, která zahrnuje dioptrické brýle mnoha tvarů, barev a z několika různých materiálů, mezi které patří nejen oblíbený kov a plast, ale také kvalitní titan. Brýle Carrera lze označit za originální, lehce modernistické a jistě dokonale podtrhující jedinečný vkus uživatele. Originální design, vysoká kvalita a renomé značky se promítají do ceny těchto obrub, která však není překážkou pro nejnáročnější uživatele.
 • Disney brýle - pohádka v každém rozměru! Byly vytvořeny s ohledem na nejmladší uživatele a jejich potřeby. Proto jsou díky svému rafinovanému tvaru a velikosti velmi odolné a pohodlné. Jsou v mnoha krásných barvách, které upoutají pohledy dívek i chlapců. Jedná se především o sluneční brýle, jejichž úlohou je zaručit ochranu dětských očí před sluncem a záruku pohodlné zábavy venku, na silném slunci.
 • Brýle Dolce&Gabbana – to je jedna ze značek, kterou není třeba představovat. Je na trhu již desítky let a získal si široké publikum. Dnes je pro mnohé synonymem elegance, smyslnosti a téměř barokního designu, efektně podtrhujícího sex-appeal. Výrobce svou nabídku směřuje především k ženám. Nabízí sluneční brýle, se kterými byste se mohli sebevědomě ukázat na módním mole, natož na pláž, do města nebo na párty. Nabízí také dioptrické brýle. V čele zde vedou „kočičí oči“, jedny z nejsmyslnějších, ale značka představuje i velkou skupinu nestandardních brýlí, které potěší originalitou své formy.
 • Brýle Emporio Armani - vyznačují se nejvyšší kvalitou zpracování a dobrým stylem, dokážou změnit celou stylizaci a proměnit i tu nejležérnější v elegantní a luxusní. Jde o jednoduché minimalistické brýle, ve kterých zaujme a vzbuzuje obdiv šikovná kombinace jemnosti střihů a precizně propracovaných detailů. Správně zvolené sluneční brýle Emporio Armani jsou brýle na více než jednu sezónu, hodící se ke každému outfitu a příležitosti.
 • Brýle Guess - vyznačují se zřejmou geometrií, mezi nimiž jsou jak kulaté a oválné, tak i obdélníkové a čtvercové tvary. Bohatství jemných, ale originálních dekorací dělá z těchto obrub rozpoznatelný a jedinečný doplněk. Většinou se jedná o dámské doplňky, které splňují potřeby těch největších dam a funkcionalistů. Díky nim máte pocit, jako byste se procházeli francouzskými ulicemi nebo přímořskými bulváry.
 • Brýle Hugo Boss – to je další značka, kterou není třeba představovat. Jeden z nejuznávanějších německých výrobců v módním průmyslu s téměř stoletou tradicí. Kromě parfémů a oblečení nabízí velký výběr slunečních a dioptrických brýlí jak pro ženy, tak pro muže i v unisex variantě. Mezi nimi jsou nadčasové, klasické rámečky a originální rámy, zdůrazňující jedinečný vkus uživatele. Dominuje jim černá barva, jako nejelegantnější a nejpůsobivější na jedné straně tajemnost a na druhé straně síla.
 • Brýle Karl Opti – tato značka nabízí jak dioptrické, tak sluneční brýle. Mezi nimi jsou tlumené, klasické rámy a neobvyklé, poutavé a nezapomenutelné. Jsou to brýle vytvořené těmi největšími specialisty. Je v nich kladen velký důraz na preciznost zpracování a použití masivních materiálů a provedení zohledňujících pohodlí a estetické potřeby uživatele. Karl Opti Germany nabízí především pánské brýle a to především v obdélníkovém tvaru a variantě aviator.
 • Brýle Lacoste - byly vytvořeny společností založenou již dávno, v roce 1933. Zdobené výrazným logem značky ve tvaru krokodýla jsou rozpoznatelné po celém světě. Brýle kladou důraz na pohodlí a kvalitu. Kombinují sportovní design a odolnost osvědčených materiálů. Navzdory vysoké funkčnosti vypadají elegantně a lze je úspěšně používat více než jednu sezónu. K dispozici ve variantách na předpis i na opalovací krémy.
 • Loretto brýle -sluneční a dioptrické brýle jsou velmi různorodou skupinou produktů. Zahrnuje jak klasické tvary a tlumené barvy, tak skutečně inovativní rámečky, schopné zdůraznit i ten nejneobvyklejší vkus. Značka ukazuje, že brýle nemusí být drahé, aby byly stylové a užitečné každý den. Nabízí jednu z nejatraktivnějších cen, která mu umožňuje oslovit široké spektrum zákazníků. V nabídce Loretto dominují dámské brýle, ale své si najdou i muži.
 • Brýle Marc Jacobs – vytvořili je americký módní návrhář Marc Jacobs a podnikatel Robert Duff. Od roku 2000 značka zaměřuje své obruby na mladé lidi, kteří hledají odvážný a originální streetový styl. Jedná se o brýle, které vám umožní vyjádřit svou osobnost a vytvořit originální styling pro každou příležitost. Jsou dostupné jako sluneční brýle, vyznačující se výraznými tvary, širokou škálou barev a vysokou přesností při vytváření i těch nejmenších prvků.
 • Brýle Marie Bocquel - jedny z nejženštějších obrub dostupných v prodeji. Jde jak o sluneční, tak i dioptrické brýle, které dokážou potěšit všechny ženy, jak ty, které kladou důraz na klasickou eleganci, tak ty, které směřují zrak k originálním obroučkám. V nabídce Marie Bocquel dominují aerodynamické tvary v tmavých, tlumených barvách a mnoho rámů má další zdobení, odpovídající zálibě žen v dekoracích. Obruby využívají ty nejlepší materiály: plast, kov a dokonce i titan. Díky tomu řada Marie Bocquel zahrnuje levnější i dražší produkty, vhodné pro každý rozpočet.
 • Brýle Max Mara - vyznačují se jedinečným, italským designem a elegantním, ale vyváženým vzhledem, díky kterému jsou obroučky perfektní pro každodenní použití. Tyto brýle jsou navrženy s ohledem na ženy. Vyznačují se skutečnou koketností viditelnou v aerodynamických tvarech a jemných zúženích. Dostupnost tenčích a tlustších oibrub a různých barev znamená, že jejich přizpůsobení typu krásy není problém.
 • Brýle Max&Joe - vychází z klasického designu. Díky tomu se hodí do každého stylingu a jsou nadčasové; zakoupené v jedné sezóně zůstanou v módě ještě alespoň pár dalších. Jedná se o výrazné a spíše masivní obroučky, které skvěle sedí na obličeji a dodávají mu výraznost. Harmonizují s celým obrazem a spíše nad ním nevyčnívají. Dostupné především jako unisex brýle, mezi kterými si každý – ženy i muži – najde to své.
 • Brýle Michael Kors - to jsou jedny z nejluxusnějších a nejprestižnějších obrub, protože pocházejí z módního domu slavného návrháře. Tyto brýle nosí ty největší hvězdy a pravidelně se objevují na červeném koberci. Přidány do každodenní výbavy změní každou stylizaci a dodají uživateli příjemný pocit elegance a nezpochybnitelného stylu. Brýle Michael Kors mají mnoho tvarů a barev. Existují plné i subtilní rámečky, mezi kterými snadno najdete ty, které se nejlépe hodí k vaší kráse.
 • Brýle MIU MIU - je unikátní italská značka vytvořená světově uznávanou módní návrhářkou z Milána Miuccia Prada. Sluneční a dioptrické brýle, které vytvořila, jsou nesmírně originální. Vyznačují se neobvyklým tvarem a množstvím barev. Tyto obrub jsou určeny náročným ženám, které znají jejich potřeby. Hodí se nejen do každodenního šatníku, ale i do nejslavnostnějších stylů, stvořených pro zvláštní příležitosti.
 • Brýle Moretti - vhodné pro všechny lidi, kteří nechtějí utrácet příliš mnoho peněz za potřebné korekční brýle či sluneční brýle a zároveň se chtějí vybavit kvalitními obroučkami, které jim umožní korigovat zrakové vady nebo chránit zrak před sluncem. Pestrá škála produktů umožňuje najít obrubu na míru individuálním potřebám a použití pevných materiálů a pečlivě vyvinutého designu se promítá do komfortu používání i po více než jednu sezónu.
 • Brýle Moschino Love - perfektní dioptrické a sluneční brýle pro lidi, kteří hledají solidní produkt v estetické edici. Široká škála dostupných modelů se promítá do snadného přizpůsobení brýlí kráse, vkusu a potřebám. Rozumná cena zahrnuje jak použití odolných materiálů a preciznost provedení, tak i atraktivní vzhled produktu. Díky tomu se brýle Moschino Love dostávají k širokému okruhu uživatelů po celém světě.
 • Brýle Nike – prostě to udělejte! Brýlové obruby přímo od světového giganta ve sportovní módě. Ideální pro všechny, kteří hledají maximální pohodlí a styl, který funguje každý den. Patří mezi ně brýle pro ženy, muže i děti. K tomu se přidala velká skupina unisex rámů, vhodných pro každého, kdo zaujme. V případě brýlí této značky dominují minimalistické tvary a tlumené barvy, které nejlépe ladí s každodenním šatníkem.
 • Brýle Oakley - kombinace nejnovějších technologií a futuristických designů s nezpochybnitelnou originalitou stylu. Jsou to brýle pro speciální úkoly! Mnoho modelů využívá HD optiku a tříbodové uchycení, díky čemuž uživatel dostává vidění v nejvyšším rozlišení a garanci stability obrazu. Perfektní pro všechny lidi, kteří vedou aktivní životní styl a hledají brýle, které prověří nejen v práci a doma, ale také při procházce nebo aktivním cestování.
 • Brýle Olivier X - podle představy značky mají zdůrazňovat jedinečný styl a charakter uživatele. Z toho plyne velká estetická rozmanitost dostupných modelů. Mezi nimi světlé a tmavé barvy, stejně jako klasické a neobvyklé tvary. Hledáte brýle z katalogu výrobce s dlouholetou tradicí? To je Olivier X. Na trhu je od roku 1987, již v prvním roce provozu se jeho produkty dostaly na obálku německého prestižního módního časopisu Vogue.
 • Brýle Pepe Jeans - vyznačují se kreativitou a originalitou. Jde jak o minimalistické a klasické obroučky, tak o modernistické brýle jakoby z budoucnosti. Proto si mezi nimi každý najde to své. O to více, pokud potřebuje pevné brýle od renomovaného výrobce. Pepe Jeans je ikonická značka. Od začátku se zaměřuje na vytváření trendů, ne slepě navazující na ty stávající.
 • Brýle Persol – značka se zrodila před více než 100 lety v Turíně. Vytvořil jej Giuseppe Ratti, fotograf a producent, který již působí na optickém trhu. Tyto brýle se rychle staly symbolem stylového, elegantního muže. Dodnes se ručně vyrábí v italské továrně a nosí je hvězdy jako Kristen Steward, Johnny Depp nebo Patrick Dempsey. Zpočátku byly vytvořeny s ohledem na rostoucí potřeby řidičů a pilotů. Aktuálně ale dobře fungují jak na módních molech, tak v běžném životě.
 • Brýle Police - symbol vzpurnosti a outsiderů. Efekt je inspirován stylem charakteristickým pro americké policisty. Jsou extrémně mužní. Je to ikona síly a sebevědomí. Primárně dostupné jako letecké a kulaté sluneční brýle. Díky množství barev v brýlích je lze snadno přizpůsobit stylu konkrétního uživatele. Brilantní design s velkým důrazem na každý detail a použití pevných materiálů se promítají do vysoce kvalitních brýlích, která mohou sloužit roky.
 • Brýle Porsche Design - přestože je značka známá především v automobilovém světě, vytváří i luxusní brýle, které vypadají skvěle nejen za volantem. Zájemci najdou v katalogu výrobce jak sluneční, tak i dioptrické brýle, perfektní pro každodenní nošení i pro sváteční období. Minimalismus formy upoutá pozornost a použití tlumených barev a klasických tvarů přesvědčí o funkčnosti brýlí.
 • Brýle Prada - přímo z jednoho z nejstarších italských módních domů. Jejich tradice sahá až do roku 1913 a umění Maria Prada. Za dnešní oblibu značky má zásluhu i jeho vnučka Miucci Prada. Tyto brýle se vyznačují téměř dokonalou elegancí vyjádřenou v jednoduchosti a maximální kultivovanosti formy. Pro ženy jsou určeny rámečky se silnějším důrazem na koketnost, například "kočičí oči". Zatímco pánové si mohou vybrat ze čtvercových, obdélníkových a oválných klasických i extravagantních rámů Matrix.
 • Brýle Ralph Lauren - pokud jde o nadčasové stylové brýle, značka Ralph Lauren nemůže chybět. Její logo upoutá pozornost a evokuje asociace s luxusem a prestiží i u lidí, kteří nejsou obeznámeni s nejnovějšími trendy ve světě módy. Dioptrické brýle tohoto výrobce cílí především na muže, svůj vysněný pár slunečních brýlí si najdou i ženy. Většina obrub se vyznačuje moderním minimalismem a i do nejmenších detailů propracovaný design a šikovné tvarové i barevné balení dělají z těchto brýlí produkt, který rozhodně stojí za pozornost.
 • Brýle Ray-Ban – jedna z nejznámějších a nejuznávanějších značek nabízí sluneční a dioptrické brýle. Jedná se o mimořádně rozmanitou skupinu produktů, mezi kterými si každý najde to své, bez ohledu na to, jakou barvu má nejraději nebo jaký tvar se nejlépe hodí k jeho obličeji. Katalog brýlí Ray-Ban zahrnuje dámské, pánské, unisex i dětské obruby a dostupnost levnějších i dražších produktů umožňuje pořídit si vysněný pár obrouček této značky. Jedná se o brýle, které potěší již desítky let a budou tak činit ještě mnoho let.
 • Brýle Rodenstock - s ověřenou funkčností a nadčasovým stylem. Splňují očekávání většiny uživatelů, kteří hledají dobré brýle každý den a déle než jednu sezónu. Vyrobeny z nejlepších materiálů a na základě designů propracovaných do nejmenších detailů je lze nazvat prémiovými brýlemi. Vyznačují se rozmanitým designem, ve kterém byl však největší důraz kladen na klasiku. Z toho plyne velká dostupnost obdélníkových, čtvercových a oválných skel Rodenstock i tlumených barev.
 • Brýle Santino - dobré brýle za dobrou cenu? Značka Santino ukazuje, že to jde! Dostupné pro každého, bez ohledu na jeho rozpočet, přitahují stále větší skupinu uživatelů. Jsou jedním z nejčastěji vybíraných obrub v obchodě Kodano.cz, jak ukazuje náš měsíční žebříček produktů. Vyznačují se velkou škálou barev, tvarů a velikostí, díky čemuž jsou vhodné pro muže i ženy.
 • Brýle Tiamo - spojené s velmi přijatelnými cenami, za které uživatel získá lehké, odolné a na pohled pěkně vypadající obruby, ideální pro korekci každé z nejoblíbenějších zrakových vad. V katalogu tohoto výrobce dominují dámské brýle, široká je ale i skupina unisex brýlí, mezi kterými si najdou to své i muži. Značka se zaměřuje na klasické barvy jako je zlatá, stříbrná a bronzová. Tvarům zase dominuje ovál, „kočičí oči“ a kulaté rámečky.
 • Brýle Tommy Hilfiger - skutečně americká značka z prémiového segmentu. Po jejích brýlích sahají největší obdivovatelé stylu. Pestrá nabídka zahrnuje jak sluneční, tak dioptrické brýle. Dámská, pánská a unisex varianta. Jedná se o vysoce kvalitní doplňky, které vyprávějí svůj vlastní příběh. Lehké a elegantní zároveň, skvěle fungují nejen v ležérních, ale i v trochu formálnějších stylizacích. Pečlivě vybrané, slouží dlouhou dobu, více než jednu sezónu.
 • Brýle Versace - sofistikované, inovativní, nadčasové a vždy módní. Pocházejí z katalogu jedné z nejstarších a nejluxusnějších značek. Splňují očekávání těch největších estétů, které dokazují, že brýle nejsou jen formou korekce zraku, ale také ozdobou, jako šperk. Z hlediska funkčnosti také nezůstávají pozadu, protože díky použití těch nejodolnějších materiálů a vytříbeným designům se extrémně pohodlně nosí a slouží dlouhou dobu. Vyznačují se vysokou dostupností barev a tvarů, a to jak v trendu klasické elegance, tak i promyšlené moderny.
 • Brýle Vogue – jako z obálek módního časopisu! Vyznačují se propracovaným, luxusním a zároveň velmi rozmanitým designem zaměřeným především na vkus žen. Odtud vysoká dostupnost obrub jako „kočičí oči“, „mouchy“ nebo „motýlci“. Značka nabízí i ty nejklasičtější varianty - obdélníkové, kulaté a oválné i ty skutečně futuristické - s průhledným rámem nebo neonovými slunečními brýlemi. Vogue rozhodně udává trendy!
 • Brýle WALKER - osvědčená značka dioptrických brýlí, zajímavá především pro ty, kteří hledají brýle za rozumné ceny a pro které je nejdůležitější spolehlivost výrobku a nejžádanější vzhled obrouček je vhodný pro každodenní nošení. V nabídce značky WALKER dominují pánské dioptrické brýle včetně klasických tvarů (obdélníkové, letecké a oválné).
 • Brýle William Morris - ve skutečně britském stylu. Dodají každému, i tomu nejležérnějšímu stylingu výmluvnost a eleganci a tím i sebevědomí a váš styl. Kombinují modernost a vintage prvek. Jsou výsledkem upřímné vášně a lásky k navrhování brýlových obrub. Právě díky tomu se lokální, malá značka rozrostla do globální velikosti a získala si uznání uživatelů po celém světě.
 • Brýle Woodys Barcelona - vytvořené z lásky ke dřevu. Máte blízko k eko trendu? Pak si je jistě užijete! Pocházejí z katalogu španělské značky založené Josepem Dostou. Tvůrce oznamuje, že jeho obruby získají pozitivně naladění lidé, kteří hledají něco víc, než co nabízí mainstreamová móda. Suroviny použité k výrobě brýlí pocházejí z certifikovaných plodin a vysoká přesnost zpracování v kombinaci s pečlivě promyšleným designem vede k odolným, lehkým a stylovým obroučkám.

Podívejte se na typy brýlí z pohledu korekce a ochrany proti UV záření:

Podívejte se na typy brýlí podle cílové skupiny:

Podívejte se na typy brýlí podle materiálu, ze kterého jsou obroučky vyrobeny: