× 

Druhy brýlových skel

Brýlové čočky se dělí na čočky minerální (vyrobené ze skla) a organické (vyrobené z umělé hmoty, plastu). Naše firma staví výhradně na organických čočkách vzhledem k tomu, že to jsou čočky mnohem lehčí a také odolné vůči rozbití. Dají se dodatečně zušlechťovat pomocí vytvrzovacího nebo antireflexního a také fotochromového povlaku.

Vytvrzovací povlak se nanáší na organické čočky, díky tomuto povlaku získávají čočky větší odolnost proti nejrůznějšímu poškrábání a odřeninám. Prodlužuje životnost čoček a díky jejich tvrdosti usnadňuje jejich čištění.

Antireflexní povlak eliminuje nežádoucí odrazy světla a zajišťuje lepší kompfort vidění tak, že minimalizuje informační šumy (duchy, mlhy apod.), díky tomu vidíme lépe a s menší námahou mozku a očí, např. při práci u počítače nebo jízdy autem. Tento povlak zajišťuje také větší průzračnost čočky a hydrofobní vrstva, která se nachází na jejím povrchu, výrazně zlepšuje její odolnost vůči zamlžení nebo smáčení vodou.

Fotochromatické čočky mění automaticky své zabarvení v závislosti na množství UV záření. Usnadňují takto používání brýlí stejně tak venku jak i v místnostech. Reagují na UV záření a mění zabarvení pouze tehdy, když jsou vystaveny tomuto záření.

Jestli nám záleží na tom, aby naše čočky byly více estetické, dodatečně ztenčené a odlehčené, je nutno použít indexované čočky (nabízíme k výběru index 1.50 – standardní, 1.56, 1.59, 1.60 a1.67).

Index – u brýlových čoček znamená koeficient lomu světla. Čím je tedy vyšší index, tím je čočka tenčí. V nabídce máme od 1.5 ( standardní) do 1.67. Níže jsou uvedeny přibližné tlušťky čoček v závislosti na koeficientu lomu světla a průměru (podle JZO).