Výběr brýlových čoček


Hned po výběru rámečků je druhým a snad nejdůležitějším krokem při nákupu brýlí nasazení správných čoček. Dobře vybrané čočky zajišťují vizuální pohodlí a díky své menší tloušťce jsou lehké a pohodlné. Na co tedy při výběru dávat pozor?

Kvalita a bezpečnost

Dnes se brýle staly široce dostupným výrobkem, ale ne všechny z nich budou pro náš zrak bezpečné. Špatně vybrané nebo vyrobené čočky mohou Vaši vadu zhoršit.

Všechny čočky nabízené v našem obchodě mají certifikáty kvality CE a FDA, které prokazují jejich kvalitu a zaručují 100% bezpečnost Vašeho zraku.

Organické čočky Cristallo jsou díky použitým materiálům lehké a pohodlné. Je to ekonomické řešení, ale i 100% bezpečné pro Váš zrak. Čočky jsou dostupné v základní verzi, progresivní, s antireflexní vrstvou a tvrdými povlaky.

Carl Zeiss je více než 170 let předním světovým výrobcem optických čoček. Jeho nabídka zahrnuje čočky nejvyšší kvality. Značka díky svým rozsáhlým zkušenostem a technickým znalostem zaručuje inovativní a bezpečné výrobky. Čočky odfiltrují škodlivé UV záření a zaručují plnou ochranu očí díky jejich zvláštním vlastnostem.


Od založení společnosti pocházejí taky čočky Rodenstock z jednoho zdroje. Zkušenosti získané přes 140 let nám umožnily vytvářet revoluční technologie. Všechny výrobky jsou vyráběny v Německu.


V ceníku najdete všechny typy čoček, které nabízíme v našem obchodě. Čočky Zeiss a Rodenstock jsou namontovány na rámech podle dostupnosti. V ceníku se objevují pod názvem „NĚMECKÉ PREMIUM LENSES“. Zaručujeme, že kvalita čoček v KODANO.cz se neliší od optických standardů a jejich ceny jsou až o 70% nižší!Druhy zušlechťovacích vrstev


Brýlové čočky mohou mít různé typy zušlechťovacích povlaků, které zvyšují jejich funkčnost, a tím i pohodlí při používání brýlí a kvalitu zraku. Před zakoupením brýlí se vyplatí seznámit s dostupnými typy povlaků a vybrat je podle svých individuálních potřeb.

BB

Blue Blocker (BB) – neutralizuje modré světlo vyzařované elektronickými zařízeními, zlepšuje viditelnost v obtížných podmínkách na silnici. Čočky s tímto povlakem mají zvýšený kontrast a jasnější obraz, a tak zlepšují hodnocení vzdálenosti. Jemný žlutý odstín čoček zvyšují kontrast zraku.

UV

Ultrafialový (UV) povlak – chrání před škodlivým ultrafialovým zářením. Vystavení oka ultrafialovému záření může způsobit mnoho nemocí, jako je suchá rohovka a zánět spojivek. UV filtr zajišťuje bezpečnost a pohodlí pro vaše oči.

AR

Anti-Reflective Coating (AR) – Odstraňuje nežádoucí odrazy a zlepšuje čistotu obrazu, kontrast a vizuální čistotu. Základní vylepšení čočky, které zajišťuje jasný obraz za všech podmínek.

UTR

Hard Coating (UTR) – chrání a posiluje čočku před poškozením. Chrání před nepříznivými účinky povětrnostních podmínek. Je to první vrstva povrchové úpravy a je nezbytná pro aplikaci následných nátěrů.

EMI

Antistatický povlak (EMI) – chrání před škodlivými elektromagnetickými paprsky gama. Čočky nezachycují statický náboj, což snižuje přitažlivost prachu.

FC

Fotochromní povlak (FC nebo FV) – korekční čočka, která mění barvu pod vlivem intenzity světla. Zachovává průhlednou barvu uvnitř, zatímco venku upravuje automaticky ztmavení obrazu podle světelných podmínek. Základní úroveň odstínu čočky je 3-5% a maximální odstín 70-75%. Barva fotochromu (hnědá nebo šedá) odpovídá barvě kování.

CC

Hydrofobní povlak (Clean Coat, CC) – poskytuje dokonale hladký povrch, který zabraňuje ulpívání prachových částic nebo kapiček vody. Díky tomu je snazší udržovat čočku čistou a průhlednou.
Krátký návod, které čočky zvolit:


Chcete se zbavit odrazů světla a snížit námahu očí?
Chcete dokonalou kvalitu na blízko i daleko?
  • ✔ Vyberte čočky PROGRESSIVE
  • ✔ Cena od 1 989 Kč
Trávíte dlouhé hodiny u počítače? Chraňte si oči!
Chcete, aby vaše čočky ztmavly pod vlivem slunce a rozjasnily se uvnitř?
  • ✔ Vyberte čočky z nabídky FOTOCHROME
  • ✔ Cena od 1 699 Kč
Chtěli byste, aby vaše sluneční brýle měly také funkci korekce zraku?
  • ✔ Vyberte čočky BARVENÉ
  • ✔ Cena za pár 1 398 Kč
Vaše vada se zhoršuje a obáváte se, že nové čočky budou příliš silné?
  • ✔ Vyberte čočky SUPER TENKÉ
  • ✔ Cena za pár 1 999 Kč