Kontaktní čočky

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-36 z 40

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-36 z 40

Stránka
na stránce

Všechny kontaktní čočky

Kontaktní čočky jsou stále populárnějším řešením nejen lidí se zrakovým postižením, ale i těch, kteří chtějí změnit barvu svých očí. Není to nic překvapivého – čočky nám poskytují komfort nošení a zároveň zlepšují kvalitu vidění. Díky novým technologickým řešením se nabídka tohoto typu produktů rozšiřuje a lépe tak vyhovuje individuálním potřebám každého klienta. Při výběru čoček bychom měli zajít za odborníkem, a pokud již svůj problém přesně známe, využít nabídky obchodu, který umožňuje konzultaci s očními lékaři a optometristy. Než se tak ale stane, je vhodné poznat všechny možnosti, které nám toto řešení nabízí.

Jaké jsou typy kontaktních čoček?

Čočky jsou přizpůsobeny nejen vadě zraku (o které se zmíníme později), ale také našemu životnímu stylu, pohodlí, které od tohoto typu výrobku očekáváme. Můžeme je tedy rozdělit z hlediska doby používání:

 • Denní kontaktní čočky - jedná se o řešení určené především pro lidi, kteří čočky používají spíše příležitostně, například při cvičení. Tyto typy produktů však mohou být ideální i pro ty, kteří nemají trpělivost na každodenní rituál čištění a uchovávání čoček. Jednodenní čočky na jedno použití nevyžadují čištění. Na konci dne je prostě vyndáme z oka a vyhodíme. Patří mezi ně čočky #bioview Daily, Dailies AquaComfort Plus nebo Proclear 1 Day. Doporučujeme zejména:
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST - vysoce kvalitní denní kontaktní čočky vyráběné společností Johnson & Johnson. Vyznačují se mimořádnou hydratací a maximální propustností kyslíku, díky čemuž je jejich používání spojeno s nejvyšší mírou komfortu. Výrobek se dokonale přizpůsobí oku ihned po nasazení, těsně k němu přilne - minimalizuje rolování a vypadávání čočky z oka. Díky inovativnímu designu čoček vypadají vaše oči zdravě a bez podráždění. Výrobek je obohacen o UV filtry.
  • ACUVUE® OASYS 1-Day - denní čočky nové generace, určené pro lidi, kteří tráví hodně času v podmínkách nepříznivých pro oči. Vyznačují se vysokou úrovní hydratace a optimální propustností kyslíku, díky čemuž účinně udržují správnou vlhkost očí, chrání je před podrážděním, vysušením a infekcemi. Výrobek se vyznačuje zvětšeným průměrem čoček, což usnadňuje jejich nasazování a perfektně sedí na oku. ACUVUE® OASYS 1-Day vám poskytne vynikající kvalitu vidění v jakékoli situaci a svěží a zářící oči po celý den.
 • Dvoutýdenní čočky - určené pro použití po dobu dvou týdnů v denním režimu, nebo týden v denním a nočním režimu. Patří mezi ně čočky AquaView Moist 2 weeks. Doporučujeme také:
  • ACUVUE® 2 - moderní kontaktní čočky určené pro krátkozraké a dalekozraké lidi, kteří oceňují maximální pohodlí. Výrobek se vyznačuje inovativní strukturou a má velmi tenké okraje, díky nimž perfektně přiléhá k oku a minimalizuje se riziko zkroucení a vypadnutí. Čočky se také vyznačují vysokou úrovní hydratace, díky které zůstanou oči nositele vlhké a zářící po celý den – bez vysoušení či podráždění. Lze je nosit denně i nepřetržitě, takže pro vás budou skvělou volbou, pokud neradi ztrácíte čas každodenní péčí o čočky.
  • ACUVUE® OASYS - produkt, který byl vytvořen pro uživatele bojující s nadměrnou suchostí očí - se vyznačuje vysokou hydratací, díky které účinně minimalizuje riziko podráždění a vysoušení. Čočky byly vyztuženy další hydratační přísadou, takže jejich nošení je spojeno s maximální mírou pohodlí. Mají speciální značku strany, která usnadňuje jejich nastavení, takže je to skvělá volba i pro nezkušené uživatele. Čočky ACUVUE® OASYS jsou také vybaveny moderními UV filtry, které chrání oči před škodlivým slunečním zářením.
  • ACUVUE® OASYS with Transitions™ - inovativní kontaktní čočky, které účinně ochrání vaše oči před nadměrným světlem. Budou výbornou volbou pro aktivní řidiče, protože snižují odraz světla vyzařované světlomety aut. Budou také dobře fungovat, když každodenní sluneční světlo způsobuje problémy vašim očím, což vede k nežádoucímu podráždění. Kromě účinné filtrace světla zajišťují perfektní viditelnost za každé situace a nejvyšší UV ochranu. Výrobek je určen k nošení ve dvoutýdenním režimu při zachování jeho každodenní péče.
 • Měsíční čočky – v tomto případě se vyplatí vybrat si model, který bude dokonale odpovídat našemu dennímu režimu. Můžeme je nosit 8 nebo 12 hodin v závislosti na indikacích produktu. Měsíční čočky je třeba čistit každý večer. Patří mezi ně čočky #bioview Monthly, Air Optix® Aqua, Biofinity®, PureVision® 2 HD a SofLens® 59.
 • Čtvrtletní čočky - perfektní řešení pro ty, kteří nemají rádi změny. Stejně jako měsíční kontaktní čočky vyžadují každodenní péči. Patří mezi ně Crazy Lens RX (barevné čočky s optickými schopnostmi).
 • Roční čočky - analogicky s výše uvedeným jsou roční čočky vhodné pro použití po dobu jednoho roku. Musíme se o ně každý den starat, aby byly bezpečné pro naše oči. Patří mezi ně Crazy Lens.
 • Barevné čočky – na rozdíl od dříve zmíněných čoček nejsou určeny ke korekci vidění, ale pouze ke změně barvy oka. Barvy čoček jsou různé, někdy jednotné a někdy uspořádané do úžasných vzorů. Jsou perfektní na večírky, pro individualisty, kteří rádi experimentují. Barevné čočky jsou k dispozici jak v korekční verzi, tak i v tzv. "nulté" verzi, tedy přizpůsobené oku bez zrakových vad. Mezi ně patří AquaView Color a FreshLook® ColorBlends.
 • Torické čočky – tyto čočky se doporučují lidem s astigmatismem, kteří mají potíže s jasným viděním bez ohledu na vzdálenost. Korigují vadu krátkozrakosti a dalekozrakosti, a proto jsou vhodné jak pro lidi, kteří nosí tzv. „plusky“ i „mínusy“. Patří mezi ně AquaView Toric, Biofinity® Toric a ULTRA for Astigmatism. Doporučujeme zejména:
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM - inovativní torické čočky, vytvořené speciálně pro astigmatismus. Výrobek se vyznačuje vysokou stabilitou a vynikající konstrukcí, díky které dokonale padne do oka uživatele a minimalizuje riziko vypadnutí a zkroucení. Při výrobě je použita technologie LACREON, která umožňuje uzavření optimálního množství vody v čočce - díky tomu je používání velmi pohodlné a oči zůstávají dlouhodobě zvlhčené a bez podráždění. Výrobek je obohacen o UV filtry.
  • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM - čočky nové generace, určené pro astigmatismus. Využívají inovativní technologii HydraClear, která je zodpovědná za jejich maximální a stálou hydrataci, což se promítá do vysokého komfortu při jejich používání. Vyznačují se také výbornou stabilizací, která přispívá k dokonalé viditelnosti za každé situace a nejlepší ochraně před škodlivým slunečním zářením. Produkt lze používat nepřetržitě, přerušovaně a denně, což znamená, že je můžete nosit celý týden, aniž byste se o ně museli starat a aniž byste je sundávali, nebo dva týdny s pravidelným čištěním – volba je na vás.
 • Progresivní čočky – doporučují se zejména lidem nad 40 let, kteří trpí presbyopií, tedy stařeckou vetchozrakostí. Díky progresivním čočkám se oko přizpůsobí vidění na jakoukoli vzdálenost, takže osoba, která je používá, nemusí nosit brýle na čtení. Patří mezi ně čočky ACUVUE® OASYS MULTIFOCAL, Biofinity® Multifocal a PureVision® 2 for Presbyopia. Doporučujeme zejména:
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL - vysoce kvalitní progresivní čočky, určené pro lidi, kteří bojují s presbyopií. Byly vytvořeny k obrazu staršího člověka, proto dokonale padnou a dokonale přilnou k povrchu - aniž by vypadávaly nebo se kroutily. Výrobek se vyznačuje vysokou mírou hydratace, díky čemuž je jeho používání spojeno s maximální mírou komfortu a materiál použitý na jeho výrobu poskytuje očím uživatele dlouhotrvající a maximální hydrataci. Díky těmto čočkám uvidíte perfektně jak do dálky, tak na blízko. Výrobek je obohacen o UV filtry.

Stojí za zvážení, zda chceme používat čočky, které je třeba v noci vyjmout, nebo denní a noční varianty, které nám umožní spát bez nutnosti čočky sundávat. Jedná se o ideální variantu především pro zaneprázdněné lidi a zapomnětlivce, kteří si občas večer zapomenou čočky vyndat. Takové praktiky mohou vést k vážným problémům se spojivkou, proto je lepší neriskovat používání běžných čoček, které nemají delší dobu provozu.

Výběr kontaktních čoček v závislosti na výrobci

V současné době je na trhu spousta kontaktních čoček, které lákají svou cenou a výborným zpracováním. Je však známo, že je lepší používat produkty prověřených firem, které si již získaly důvěru mnoha uživatelů. Mezi takové společnosti patří Johnson & Johnson (čočky ACUVUE®), Alcon (včetně čoček Air Optix), CooperVision (včetně čoček Biofinity) nebo dokonce Bausch&Lomb (včetně čoček PureVision). Nejdůležitější je však vybrat správné čočky pro zrakové vady a vaše preference. Volba značky je druhořadou záležitostí, se kterou vám naši specialisté jistě pomohou při telefonickém rozhovoru nebo e-mailové korespondenci.