Brýle Lacoste

Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce

Korekční a sluneční brýle Lacoste

Mezi známé, módní značky určitě patří značka Lacoste, pro kterou je charakteristické logo, ve tvaru krokodýla. Lacoste to není jen firma vyrábějící oblečení, ale také značka korekčních a slunečních brýlí.

Popis firmy

Firmu Lacoste založili v roce 1933 Rene Lacoste a Andre Giller. Spoluzakladatelka módní značky Lacoste, Rene Lacoste byla francouzská tenistka, která ve 20. letech XX století dosahoval velkých úspěchů na závodech Grand Slam a Davis Cup. Po ukončení sportovní kariéry se Rene Lacoste rozhodla vytvořit a vyrobit ideální tričko pro tenistu. Od té doby začala firma postupně budovat celou životní filosofií klientů, kterou opírala o hodnoty známé z tenisu a obecně ze sportu.

Jak vznikl nápad na logo ve tvaru krokodýla? Vznikl tak, že Rene Lacoste americký tisk v roce 1927 pojmenoval „Aligátor. Bylo to tehdy, když se vsadila s kapitánem francouzského týmu na Davis Cupu o kufr vyrobený z kůže aligátora. Lacoste zvítězila v zápase, vyhrála sázku a kufr, a získala i jméno Aligátor. Tento pseudonym jí byl přidělen také z důvodu její zarputilosti, vůli bojovat na kurtu, které jí umožnily vyhrát. Takto je možné ve zkratce popsat příběh vzniku logo Lacoste. Firma Lacoste v průběhu své působnosti prodávala trička pro tenisty, golfisty a jachtaře. Potom bylo logo Lacoste umísťováno na různých doplňcích oblečení a dokonce i na obuvi. Dnes, jak již bylo zmíněno, Lacoste vyrábí také korekční a sluneční brýle.

Atributy značky Lacoste

Již celá desetiletí firma Lacoste propaguje mír a neagresivní chování. Pravidla fair play jsou jí velmi blízká. Vlastnosti, které nejlépe popisují výrobky Lacoste, včetně slunečních a korekčních brýlí Lacoste, jsou komfort a kvalita. Na nich je vybudováno renomé značky Lacoste. Všechny její výrobky jsou výjimečné a originální. Styl Lacoste je propojením klasického, sportovního designu s moderními, módními trendy. Brýle Lacoste jsou elegantní a nadčasové. Mají neopakovatelný vzhled, jsou vkusné a funkční.