Brýle Ray-Ban

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-36 z 404

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-36 z 404

Stránka
na stránce

Dioptrické a sluneční brýle Ray-Ban®

Značka brýlí Ray-Ban® vyčnívá na trhu dioptrických i slunečních brýlí. Existuje již několik desítek let a dnes jsou jednou z nejznámějších značek na trhu.

Popis firmy

Firma Ray-Ban® je celosvětově známá firma poskytující sluneční a dioptrické brýle. Byla založena roku 1937 při firmě Bausch&Lomb, která v té době měla svou jistou pozici na trhu s kontaktními čočkami. Tehdy se poprvé objevil model slunečních brýlí Ray-Ban, vyrobený speciálně pro piloty vzdušných leteckých sil - Air Force. Dnes je tento model znám jako Ray-Ban® Aviator. V 50tých letech vznikl druhý model brýlí – Ray-Ban® Wayfarer. Jedná se o pravděpodobně nejprodávanější model všech dob. Bod zlomu pro firmu Ray-Ban® byl její prodej roku 1999 italské firmě Luxottica Group. Suma činila 1,2 miliardy dolarů.

Atributy značky Ray-Ban®

Značka Ray-Ban® je celosvětově ceněná a známá. Její modely brýlí se staly kultovními. Jednou z mnoha předností firmy je preciznost při výrobě unikátních modelů brýlí. Oblíbily si je jak světově proslulé hvězdy, tak i běžní uživatelé, kteří se díky nim mohou cítit úplně stejně, jako jejich idoly. Mezi známé osobnosti, které nosily brýle značky Ray-Ban®, patří:

  • Audrey Hepburn ve filmu „Snídaně u Tiffanyho”,
  • George Michael ve videoklipu „Wham!”,
  • Generál Douglas McArthur, který nechal vyrobit sérii brýlí Ray-Ban pro členy americké armády,
  • Michael Jackson,
  • Dan Aykroyd ve filmu “Blues Brothers”,
  • Will Smith ve filmu „Muži v černém”,
  • John Belushi,
  • Bob Dylan.

V současné době oceňují sluneční brýle značky Ray-Ban® především fanoušci a zástupci módního průmyslu. Nosí je návrháři, celebrity, zpěváci i herci. Logo značky Ray-Ban® je vždy umístěno na pravé straně obrouček brýlí. Dioptrické brýle Ray-Ban®, stejně tak i sluneční brýle Ray-Ban®, v sobě spojují kvalitní konstrukci, odolnost, vynikající design a legendární styl. Také díky tomu po celá desetiletí nevyšly z módy.

Podívejte se na další brýle Ray-Ban: