Cestovní sady

Zobrazení Mřížka Seznam

6 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

6 položek

na stránce

Cestovní sady pro péči o kontaktní čočky

Hlavní myšlenkou používání kontaktních čoček je samozřejmě usnadnit nám život. Vzdáváme se tak nepohodlných brýlí, které nás často otravují při sportu, v létě, kdy musíme místo estetických slunečních brýlí volit pragmatické překryvy, nebo v zimě, kdy se nám brýle v interiéru zamlžují. Čočky nám ale také mohou ztížit fungování – samozřejmě jen v určitých obdobích a v době, kdy na jejich použití nejsme náležitě připraveni. Tento okamžik je nejčastěji cesta.

Výhody cestovních sad

Použití cestovní sady není nutné, protože při běžném používání jsou pouzdra na čočky a pečujícího roztoku plně funkční. Často se však ukazuje, že ve velkém pytli se vše ztratí, zvláště když odjíždíme na delší dobu a nemáme čas ani chuť to hledat. Cestovní sady na kontaktní čočky mají tu výhodu, že máte veškeré příslušenství na jednom místě. Díky tomu snadno uskladníme jak roztok, tak i pouzdro na kontaktní čočky. Další důležitou výhodou je jejich velikost. Nezabírá příliš mnoho místa, aby se sada vešla do našeho kufru. To se hodí nejen při cestování, ale i když víme, že budeme nocovat na jiném místě než doma. Sadu stačí sbalit do kabelky nebo kapsy a nestarat se o to, že naše čočky budou muset "odpočívat" v nevhodných podmínkách. Cestovní sady vás nabádají, abyste se o čočky vždy řádně starali. Usnadňují nám péči tím, že kombinují pouzdra na čočky s vhodnými, sterilními lahvičkami, do kterých můžeme nalévat roztok. Čočky tak nejsou vystaveny bakteriím a mikropoškozením, které mohou vážně poškodit naše oči.

Různé cestovní sady

Cestovní sady byly vytvořeny především proto, aby usnadnily život nositelům kontaktních čoček. Nikdo však neřekl, že musí být nudné. Najdeme mezi nimi i takové, které se budou skvěle hodit jako doplňky pro dítě, které je těžké přemluvit k nasazování a sundavání čoček. Vtipný tvar houby, zajíčka nebo třeba Angry Birds dokáže zázraky. Pro praktičtější lidi budou perfektním řešením sady v podobě malé krabičky. Nechybí ani zrcátko, které usnadňuje vyjímání a vkládání čoček. Nejjednodušší z nich mají velikost jen pár centimetrů, takže se bez problémů vejdou i do té nejmenší kabelky.