Oční kapky

Zobrazení Mřížka Seznam

11 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

11 položek

na stránce

Kapky do očí

Syndrom suchého oka může být považován za druh civilizační choroby, protože jím trpí mnoho lidí na celém světě. Někdy si dokonce neuvědomujeme, že pálení očí, špatné vidění, nebo prostě nepříjemné pocity jsou způsobeny příliš suchou oční bulvou. Nicméně lze těmto situacím zabránit použitím vhodných očních kapek. Jsou náhradou za přirozené slzy, které jsou součástí správného fungování oka. Pokud je slz v oku málo, oko se stává suché. V takovém případě byste měli používat oční kapky. Doporučují se také lidem, kteří nosí kontaktní čočky nebo pracují u počítače.

Oční kapky se často nazývají jednoduše "umělé slzy". Zvlhčují oko a poskytují pohodlí během vidění. Oční kapky se dají koupit v lékárnách, bez lékařského předpisu. Mezi základní složky kapek patří voda a polymery, čili látky, díky kterým se voda udržuje na povrchu oka. Kvalita očních kapek závisí na jejich složení a na typu použitých polymerů. Obvykle oční kapky obsahují kyselinu hyaluronovou, která je přirozenou součástí oka.

Proč se vyplatí používat oční kapky?

Používání očních kapek má mnoho výhod. Za prvé, díky nim je oko dobře hydratované. Zabraňují vytvoření syndromu suchého oka. Zvlášť doporučené je použití očních kapek pro uživatele kontaktních čoček. Je třeba zmínit, že tyto kapky by neměly obsahovat žádné konzervační látky. Oční kapky, které obsahují konzervační látky, mohou poškodit čočky a způsobit jejich vyblednutí. Jednotlivé dávky očních kapek mohou být klidně aplikovány během nošení kontaktních čoček. Oční kapky s hydratačním účinkem jsou vhodné pro ty, kteří často sedí u počítače. Tímto způsobem oko není unavené nebo vysušené a kvalita vidění se při použití očních kapek může výrazně zvýšit. Proto se oční kapky doporučují grafikům, programátorům, účetním a všem osobám, které každodenně používají počítač při své práci.

Pouze značkové oční kapky

Oční kapky zahrnuté v nabídce obchodu Kodano.cz jsou výrobky nejvyšší kvality vytvořené největšími světovými optickými společnostmi.

Do skupiny nejznámějších výrobců očních kapek patří:

  • Oční kapky Barnaux:
    • Eyeye Hydraclair - jsou pro každého uživatele očních kapek, a to i v případě, že je nositelem kontaktních čoček. V očních kapkách Eyeye Hydraclair nejsou obsaženy látky živočišného původu, to je také důvod proč jsou dobře snášeny i lidmi s citlivýma očima.
  • Oční kapky Johnson & Johnson:
    • blink® intensive - dodávají očím dlouhotrvající hydrataci a snižují podráždění očí a pocit suchých očí. Oči po použití kapek nesvědí, nepálí a jsou méně unavené.