Pouzdra na kontaktní čočky

Zobrazení Mřížka Seznam

5 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

5 položek

na stránce

Pouzdra na na kontaktní čočky

Používání kontaktních čoček je spojeno s naprostým respektem k pravidlům hygieny očí. Proto při jejich nákupu je třeba pamatovat nejen na vhodnou péči, ale také na správné skladování, což je možné díky určeným pouzdům. Tato pouzdra umožňují ochranu kontaktních čoček před všemi bakteriemi a nečistotami. Vyrobena z speciálních materiálů spolu s roztokem, vytvářejí dokonalý duet, který poskytuje vhodné prostředí a hydrataci.

Nezbytné příslušenství pro vícekrát použitelné čočky

Každá osoba nosící kontaktní čočky by měla dbát na jejich správné čištění. Pouzdra na kontaktní čočky, vytvořená s ohledem na bezpečné skladování, jsou stejně důležitou součástí každodenní péče. Vyrábí se ze skla nebo plastu. Obvykle mají dvě komory označené písmeny: R - pro pravé oko a L - pro levé oko. Toto řešení motivuje k vytvoření zvyku, který spočívá v umístění čoček na správné místo. Minimalizuje tak riziko chyby, čímž se zabrání přenosu infekce z jednoho oka na druhé.

Pro zachování optimální ochrany před poškozením nebo zničením by měla být taková pouzdra především sterilní. Zvláštním typem jsou aseptická pouzdra. Vyznačují se účinnou ochranou proti škodlivému účinku prachu a mikroorganismů. Vyrobená s využitím nejmodernějších technologií účinně bojují proti bakteriím, které mohou mít negativní vliv na lidské oko. Sady skládající se z pouzdra a pinzety umožní udržování správné péče i mimo domov. Mohou se ukázat jako nezbytné během každé cesty, výletu nebo výpravy. Je dobré si uvědomit, že v sortimentu jsou pouzdra na kontaktní čočky v atraktivních vzorech a barvách. Vynikají estetickým zpracováním a navíc mají různé tvary zvířat nebo předmětů. Kromě toho se výrobci snaží zajistit bezpečné skladování kontaktních čoček s důrazem na vysokou kvalitu provedení.

Jak se starat o správnou hygienu pouzdra na kontaktní čočky?

Je třeba pamatovat na systematické čištění a dezinfekci pouzder, což minimalizuje riziko infekce. K tomuto účelu používáme roztok určený pro čočky. Stejně důležitým aspektem je umisťování vyjmuté a vyčištěné kontaktní čočky do určené komory pouzdra. Děláme to tak, aby byla čočka zcela ponořená. Nicméně bychom neměli nalévat roztok v příliš velkém množství, protože to není nutné ani ekonomické. Chybou je domněnka, že čočky lze skladovat ve vodě. Doporučuje se pravidelně měnit pouzdro na kontaktní čočky. Nicméně je třeba mít na paměti, že samotné skladování v pouzdře nečistí ani nedezinfikuje kontaktní čočky. To je možné pouze pomocí vhodných prostředků pro péči. Poté máme úplnou jistotu, že jsou dostatečně chráněny před různými nečistotami nebo možnými mechanickými poškozeními.