#bioview 2 week

Zažijte nejvyšší kvalitu
Vejděte

AquaView Moist 2 weeks

Záruka spokojenosti nebo vrácení peněz
Vejděte

Dvoutýdenní čočky

Zobrazení Mřížka Seznam

10 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

10 položek

na stránce

Čtrnáctidenní čočky

Kontaktní čočky umožňují větší svobodu lidem, kteří jsou nuceni používat brýle. Díky nim se můžete věnovat i sportům, které byly s brýlemi problematické nebo nemožné. Na trhu jsou k dostání různé kontaktní čočky s různou délkou nošení. Jedná se o čočky jednodenní, čtrnáctidenní, měsíční, čtvrtletní, půlroční nebo roční. V tomto článku se zaměříme na čtrnáctidenní čočky.

 • Co jsou čtrnáctidenní čočky?

  Dvoutýdenní čočky jsou čočky s takzvanou systematickou výměnou. Po uplynutí doby od jejich prvního nasazení by měly být vyřazeny a nahrazeny za nové. Kromě toho se o ně v průběhu jejich nošení musí řádně pečovat. Dvoutýdenní čočky jsou stále častěji používány těmi uživateli, kteří doposud používali měsíční čočky. Důvod je jednoduchý - zachovávají si čistotu po celou dobu užívání, nezůstávají tam zbytky bílkovin, a pokud dojde k poškození nebo ztrátě čočky v prvních dnech nošení, ztráta nebude tak velká, jak je tomu v případě roční čočky. Dvoutýdenní čočky, jak už název napovídá, je třeba vyměnit ve 14-denních intervalech. Obchody s kontaktními čočkami prodávají dvoutýdenní čočky, které se nosí, ale jen týden - v režimu den a noc. Znamená to, že čočky nejsou uloženy přes noc do nádoby, ale jsou umyty a aplikovány znovu. 14 dnů je optimální doba nošení, kterou doporučují výrobci kontaktních čoček. Během té doby nedochází u čoček k ukládání proteinů ani k rozvoji mikroorganismů. Za tímto účelem by měly být pravidelně čištěny a uchovávány ve sterilních obalech pro tekuté čočky. Dvoutýdenní čočky jsou měkké kontaktní čočky, které jsou rozděleny na čočky k dennímu užívání a čočky typu "den a noc" (prodloužené nošení).

 • Pro koho dvoutýdenní čočky?

  Tento typ kontaktních čoček je ideální pro lidi, kteří se, na krátkou dobu, chtějí zbavit brýlí. Čočky mohou být pořízeny na dobu dovolené, kdy víme, že budeme velmi aktivní, nebo budeme plavat v bazénu a používat sluneční brýle. To by bez čoček nebylo možné. Dvoutýdenní čočky budou užitečné pro všechny, kteří se obávají, že by si mohli rozbít brýle na diskotéce nebo v klubu. Podobně jsou na tom i sportovci. Také si nemůžou dovolit nosit brýle při sportu, například fotbalisté, volejbalisté, plavci nebo boxeři.

Výhody čtrnáctidenních čoček

Dvoutýdenní čočky jsou pohodlné na nošení, poskytují vizuální komfort a jsou poměrně levné. Mohou se v nich vykonávat všechny činnosti, při kterých brýle představují určité omezení. Díky dvoutýdenním čočkám a prodlouženému nošení mohou lidé mající problémy s viděním zapomenout na své problémy. Je to velká výhoda, a proto je dobré doporučit tyto čočky. Dvoutýdenní čočky se uchovávají čisté po celou dobu užívání, za předpokladu, že jsou vhodným způsobem čištěny.

Pouze značkové čtrnáctidenní čočky

Čtrnáctidenní kontaktní čočky zahrnuté v nabídce obchodu Kodano.cz jsou výrobky nejvyšší kvality, značky vytvořené největšími světovými optickými společnostmi.

Mezi nejoblíbenější dvoutýdenní čočky patří Johnson & Johnson, ACUVUE® OASYS, které lze nosit celý týden, den a noc, aniž by bylo nutné jejich vyjmutí. Pokud uživatel nezpozoruje žádné zhoršení vidění, může být tato doba ještě prodloužena.

Mezi společnosti, které vyrábějí čtrnáctidenní čočky Johnson & Johnson a Interojo, patří:

 • ACUVUE® 2 - moderní kontaktní čočky. Jedná se o dvoutýdenní čočky, které jsou navrženy tak, aby bylo možné je nosit denně po dobu 2 týdnů nebo je nosit po jeden týden, aniž by bylo nutné jejich vyjímání.
 • ACUVUE® OASYS - čočky se nosí ve 14-denním režimu s vyjmutím na noc, nebo 7-denním bez vyndávání. Při jejich používání se nevysušují oči.
 • ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM - dvoutýdenní čočky s vysokým stupněm hydratace, korigující astigmatismus.
 • ACUVUE® OASYS with Transitions - vyrobené technologií Transitions™ Light Intelligent Technology™, umožňují očím rychlejší zotavení ze zásahu jasným světlem a plynulejší reakci na změnu prostředí. Průlomová technologie zároveň zdokonaluje vidění.
 • AquaView Moist 2 weeks - jsou skvělou volbou pro všechny pacienty, kteří trpí krátkozrakostí nebo dalekozrakostí a kteří si zároveň chtějí užít pohodlné nošení kontaktních čoček. Díky UV filtru skvěle blokují škodlivé působení ultrafialového záření.