Progresivní čočky

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 25

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 25

Stránka
na stránce

Progresivní kontaktní čočky

Stav zraku se obvykle u každého s věkem zhoršuje. Po skončení 40. roku života, dokonce i lidí, kteří dosud viděli ideálně, mohou potřebovat dioptrické brýle na čtení nebo při práci s počítačem. Na druhé straně lidé, kteří nosí brýle "mínusové", potřebují už dva páry brýlí - na čtení a na každodenní nošení. Vyměňování brýlí z jedněch na druhé, může způsobit další problémy. Z tohoto důvodu byly vyvinuty tvrdé progresivní čočky, které umožňují současně dobré vidění na jakoukoli vzdálenost. Na základě těchto progresivních čoček poté byly vyvinuty i měkké progresivní čočky.

 • Jaké jsou progresivní čočky?

  Progresivní čočky, známé také jako multifokální čočky, umožňují udržet úplnou ostrost vidění, bez ohledu na to, na co se díváme. Proto, když nosíme progresivní čočky, vždy vidíme perfektně, ať už se díváme na koncertní vystoupení, nebo si čteme knihu. Multifokální čočky kompenzují efekty horší akomodace oka, které není schopno zajistit dobré vidění do dálky i do blízka. V této situaci, oční lékař - oftalmolog obvykle diagnostikuje stařeckou presbyopii, čili stařecké vidění, což vyžaduje každodenní používání brýlí na čtení. Během nošení progresivních čoček budeme vždy dobře vidět a není třeba nahrazovat jedny brýle druhými. Progresivní čočky jsou velmi pohodlné během nošení a navíc osoby bojující se stařeckým viděním nemusejí měnit svůj aktuální životní styl. Progresivní čočky vyžadují každodenní péči, ale to nezabírá až tak mnoho času. Je třeba poznamenat, že progresivní čočky jsou bifokální čočky, což způsobuje, že je trochu těžší si na ně zvyknout.

 • Proč si vybrat progresivní čočky?

  Progresivní čočky mají několik výhod, které vedou lidi, kteří mají problémy s akomodací oka k jejich každodennímu používání. Nepochybně jsou mnohem pohodlnějším řešením než použití dvou různých druhů brýlí, nebo také brýlí rozdělených na dvě poloviny - které umožňují dívat se do dálky i do blízka. Progresivní čočky poskytují vynikající kvalitu vidění a pohodlí při používání. Jejich uživatelé nemusí měnit svůj vzhled kvůli problémům se zrakem. Každodenní používání multifokálních čoček přináší mnoho výhod. Jediné, co musí udělat jejich uživatel je, každodenně se o ně postarat. Po každém vyjmutí čoček je nutné je očistit a umístit ve speciálním dezinfekčním roztoku ve sterilních pouzdrech.

 • Pro koho jsou určeny progresivní čočky?

  Progresivní čočky jsou nejlepší volbou pro lidi, kteří mají potíže vidět do dálky a na blízko. Čočky tohoto typu jsou doporučené pro dospělé lidi, u kterých bylo zjištěno stařecké vidění - presbyopie.

Druhy multifokálních čoček

Progresivní čočky se dělí do tří skupin a to:

 • Kontaktní čočky dělené horizontálně na dvě části s různými ohnisky,
 • Bifokální kontaktní čočky, které vznikly díky nakládání obou čoček. V tomto případě se musí oko přizpůsobit použití čoček a zvolit v daném okamžiku vhodnou ohniskovou vzdálenost,
 • Čočky s centrickým rozdělením, kde se střední část progresivní čočky používá k vidění do blízka, a další část - na vidění do dálky.

Pouze značkové progresivní čočky

Progresivní kontaktní čočky zahrnuté v nabídce obchodu Kodano.cz jsou výrobky nejvyšší kvality vytvořené největšími světovými optickými společnostmi.

Mezi nejznámější firmy, které produkují progresivní multifokální čočky, patří:

 • Progresivní čočky Alcon:
 • Progresivní čočky Bausch & Lomb:
  • Biotrue® ONEday for Presbyopia - přináší účinné řešení korekce zraku na různé vzdálenosti, a to pomocí speciálního 3 zónového designu.
  • PureVision Multifocal - multifokální čočky vyrobené ze silikon-hydrogelové materiálu AerGel.
  • PureVision® 2 for Presbyopia - jsou vyráběny s moderní technologií Comfort Moist a v ultratenké konstrukci. Tenké a zaoblené hrany čoček podporují interakci čočky a víčka.
 • Progresivní čočky Cooper Vision:
  • Biofinity Multifocal - technologie Balanced Progressive, která je kombinací pokročilého designu a moderní know-how. Díky této technologii mají kontaktní čočky několik zón, které korigují zrak, je tak zajištěno jasné vidění na různé vzdálenosti.
  • Clariti 1 Day Multifocal - poskytují perfektně ostré vidění na dálku, blízko i do střední vzdálenosti. Vyráběny jsou ze silikon-hydrogelu, který má celou řadu pozitivních vlastností, které zvyšují komfort nošení.
  • Clariti Multifocal - optimální design a jedinečná technologie WetLoc, která poskytuje rovnoměrné a přirozené zvlhčení po celý den, zajištují komfortní nošení a dokonalé vidění.
  • Proclear 1-Day Multifocal - jsou řešením pro pacienty, kteří mají diagnostikovanou oční vadu presbyopii. Jednoduše korigují zrakovou vadu a zároveň umožňují ostré vidění do různých vzdáleností a aktivitách.
  • Proclear Multifocal - jsou vhodnou variantou multifokálních čoček. Ocení je především osoby ve věku mezi 40. a 45. rokem. Naše tělo bohužel nemládne a stejně tomu je tak i u očí. V tomto období naše oči ztrácí přirozenou schopnost zaostřit na blízké předměty.
 • Progresivní čočky Johnson & Johnson:
  • 1-DAY ACUVUE® MOIST MULTIFOCAL - jsou vhodnou korekční pomůckou pro pacienty s oční vadou presbyopie tedy vetchozrakostí. Konstrukce čoček je navržena podle technologie INTUISIGHT™ tak, aby jejich nositel viděl ostře na všechny vzdálenosti bez jakéhokoli omezování. Díky těmto kontaktním čočkám uvidíte na blízko, do dálky i na střední vzdálenosti. Jejich jedinečný optický design zaručí perfektní vidění i s přibývajícím věkem jejich nositele.