Barevné čočky

Zobrazení Mřížka Seznam

12 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

12 položek

na stránce

Barevné kontaktní čočky

Máte běžné světle modré nebo hnědé oči? Můžete snadným způsobem dosáhnout, aby vaše oči byly tmavě zelené, nebo dokonce černé. Toužíte po pohledu, kterého si každý všimne? Stačí jen použít čočky "kočičí oči" a výsledek je zaručen. Pokud chcete změnit barvu svých očí nepotřebujete lékařský zákrok chirurga, stačí vám barevné čočky ve zvolené barvě a designu.

 • Jaké jsou barevné čočky?

  Barevné čočky patří mezi měkké kontaktní čočky, které mohou používat osoby se zrakovým postižením, ale i ti, kteří vidí perfektně. Máme dva typy barevných kontaktních čoček, jsou to korekční čočky, s určitou korekcí refrakční vady zraku nebo takzvané nedioptrické čočky, které jsou určeny pro lidi bez potřeby korekce zraku. Barevné čočky je možné nosit v denním režimu, stejně jako všechny ostatní čočky. Umožňují současně korekci zraku i změnu barvu duhovky. Díky barevným čočkám lze snadno změnit svůj vzhled například při příležitosti oslav, svatby nebo při focení. Barevně čočky bez dioptrií patří mezi kosmetické čočky, nejsou vhodné pro korekci zraku. Splňují pouze estetickou funkci.

 • Pro koho jsou určeny barevně čočky?

  Barevné čočky používají osoby, které chtějí, zvýraznit svůj pohled, nebo chtějí, aby jejich barva očí byla intenzivnější a zajímavější. Během karnevalu nebo Halloweenu jsou populární barevné čočky neobvyklých barev a vzorů. Nosí je zejména mladí lidé na párty. Mnozí herci jsou nuceni používat barevné kontaktní čočky v souladu s předpokládaným scénářem.

Kdy používáme barevné čočky?

Barevné čočky můžeme nosit stejně jako korekční kontaktní čočky, a tedy s cílem korekce refrakční vady zraku. Mohou také změnit naši přirozenou barvu duhovky. To umožňuje zdůraznit barvu našich očí - modré, zelené nebo hnědé. Jiné barevné čočky, tzv. Wild Eyes jsou čočky se vzory, které vám umožní změnit svůj image na neobvyklý. Patří k nim například čočky - kočičí oči. Zajímavou změnou jsou čočky, které přinesou neobvyklou barvu očí - bílá, červená nebo žlutá či černá. Pokud má barevná čočka jemný odstín používá se pro zdůraznění a posílení dané barvy duhovky a přidání barevných odlesků. Barevné čočky také mohou úplně překrývat barvu očí a změnit jejich přirozenou barvu. O barevné čočky je třeba se pravidelně starat a tedy je třeba je čistit za pomoci speciálního roztoku a udržovat ve sterilních pouzdrech. V optikách můžete koupit jednodenní barevné čočky, jakož i barevné čočky s delší dobou použitelnosti.

Pouze značkové barevné čočky

Barevné kontaktní čočky zahrnuté v nabídce obchodu Kodano.cz jsou výrobky nejvyšší kvality vytvořené největšími světovými optickými společnostmi.

Do skupiny nejznámějších výrobců barevných kontaktních čoček patří:

 • Barevné čočky Alcon:
  • Air Optix® Colors - okraj duhovky je zvýrazněn vnějším prstencem, vnitřní prstenec naopak podtrhne hloubku vašich očí. Vaše oči budou vypadat přirozeně.
  • Freshlook ColorBlends - čočky určené pro změnu barvy očí. Vybírat můžete ze čtyř barevných variant. Jsou to Blue, Green, Pure hazel a Green. Při výběru čoček FreschLook One Day vždy zohledňujte přirozenou barvu vašich očí. Výsledný efekt bude vždy ovlivněn nejen vaší barvou očí, ale také barvou a typem pleti a barvou vlasů.
 • Barevné čočky Interojo:
  • AquaView Color - umožňují změnit barvu očí, dostupné v sedmi barvách.
 • Barevné čočky MaxVue Vision:
  • Crazy Lens RX - jsou barevné kontaktní čočky, které byly speciálně navrženy k úplnému překrytí přirozené barvy duhovky vašich očí. Vybírat můžete z unikátních barevných variant a vzorů.
  • Crazy Lens UV Glow - jsou kosmetickým módním doplňkem od největšího výrobce barevných kontaktních čoček MaxVue Vision. K dostání jsou pouze v nedioptrické variantě.