Příslušenství pro čočky

Zobrazení Mřížka Seznam

14 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

14 položek

na stránce

Příslušenství pro kontaktní čočky

Každodenní používání kontaktních čoček je pohodlné a poskytuje alternativu k nošení brýlí. Kontaktní čočky s pravidelnou výměnou vyžadují správnou péči a uschovávání ve sterilních pouzdrech. Pouzdra na čočky jsou jen jedním z mnoha doplňků pro uživatele kontaktních čoček.

Typy příslušenství pro čočky

Většinou se pod "příslušenstvím pro čočky" ukrývají všechny druhy pouzder na čočky. Obvykle jsou to dvě ploché komory s označením pro levou a pravou čočku. Pouzdra mohou být vyrobena z plastu nebo skla. Pouzdra jsou uzavíratelná tak, aby se do čoček a dezinfekčního roztoku, v němž se nacházejí, nedostaly žádné choroboplodné zárodky, špína, nebo obyčejný prach. Pouzdra na čočky musí být sterilní, aby se čočky neušpinily a nepoškodily. Z tohoto důvodu jsou k dispozici v příslušenství pro čočky sterilní pouzdra. Sterilní pouzdra na čočky vytváří vhodné podmínky pro uskladnění kontaktních čoček. Pouzdra na čočky mohou být v různých barvách a provedeních. Jsou velmi esteticky vyrobena a mohou mít tvar zvířat nebo věcí. Pouzdra na čočky mohou být součástí speciálních cestovních sad, které jsou užitečné při nejrůznějších výletech a pobytech, ale zejména při kempování, kdy je těžké udržet sterilně čisté čočky. Pro udržení správné kondice očí během nošení kontaktních čoček, mnoho lidí používá okurkové polštářky na oči. Polštářky snižují zarudnutí, které může být způsobné příliš dlouhým nošením stejných čoček. Mezi příslušenství pro čočky patří speciální pinzety, kleště na uzavírání pouzder na čočky a oční kapky, aplikátory na vytahování čoček nebo plavecké brýle pro uživatele kontaktních čoček.

Popis produktů

Mezi různé druhy příslušenství pro kontaktní čočky patří:

  • Antibakteriální pouzdra na čočky - je to určitý druh pouzder na kontaktní čočky.
  • Pouzdra na kontaktní čočky - skleněné nebo plastové nádobky na čočky, mohou být v různém barevném provedení, ale existují i jako sterilní nádobky.
  • Oční kapky - poskytují hydrataci očím při používání kontaktních čoček.
  • Cestovní sady - obsahují pouzdra na čočky, pinzetu i malé nádobky určené na dezinfekční roztok na čištění čoček. Usnadňují péči o čočky při cestování.
  • Okurkové polštářky na oči - pro oživení unavených očí při nošení kontaktních čoček delší dobu.
  • Kleště na otevírání a uzavírání pouzder - skleněné pouzdra na čočky je nutné zavírat pomocí tohoto nástroje.
  • Pinzety pro kontaktní čočky - usnadňují vyjímání čoček z pouzder.
  • Aplikátor na čočky - to je další zajímavé příslušenství pro čočky, které umožňuje rychlé a sterilní vyjímání tvrdých a měkkých čoček z očí.
  • Brýle na plavání pro lidi, kteří nosí čočky - zabraňují vniknutí vody do očí a tak zajišťují, aby čočka nevypadla z oka.