#bioview Monthly

Zažijte nejvyšší kvalitu
Vejděte

AquaView Monthly

Záruka spokojenosti nebo vrácení peněz
Vejděte

Měsíční čočky

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 74

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 74

Stránka
na stránce

Měsíční kontaktní čočky

Kontaktní čočky dostupné na trhu se od sebe liší především dobou použitelnosti. Rozdělení na čočky jednodenní, čtrnáctidenní, měsíční, čtvrtletní nebo roční bylo vytvořeno na základě jejich individuální odolnosti vůči hromadění se usazenin, stejně jako na rychlosti stárnutí materiálu, ze kterého jsou vyrobeny.

Popis měsíčních čoček

Měsíční čočky, jak už sám název napovídá, jsou určeny pro měsíční používání. Po uplynutí této doby je třeba čočku zlikvidovat a nahradit novou. V případě měsíčních kontaktních čoček, je nezbytné jejich řádné ošetřování, aby si zachovaly své vlastnosti po celou dobu nošení. Po každém vyjmutí měsíční kontaktní čočky, ji je třeba vyčistit pomocí speciálního roztoku, a poté uschovat ve sterilním pouzdře s roztokem pro kontaktní čočky. Oplachování kontaktních čoček, je velmi důležitou činností, pokud jde o odstraňování všech nečistot přítomných na jejich povrchu. Ošetřované měsíční čočky, budou sloužit uživatelům po dlouhou dobu bez změny svých vlastností.

 • Proč vybíráme měsíční čočky?

  Stále častěji volí uživatelé kontaktních čoček měsíční čočky, místo těch s delší dobou použitelnosti. Hlavním důvodem jsou jejich nesporné výhody, rozhodující o pohodlí každodenního používání. V případě, že dojde po několika dnech nošení měsíčních čoček k jejich poškození nebo ztrátě, je pro nás lehčí nahradit je novými. Nebude to spojeno s tak velkými náklady a ztrátou jako v případě kontaktních čoček ročních, nebo dokonce dvouletých. Měsíční kontaktní čočky mají relativně krátkou dobu nošení, což je jejich jedinečnou výhodou, protože je menší pravděpodobnost výskytu případných komplikací spojených s nošením kontaktních čoček jako takových. Na čtvrtletních nebo ročních čočkách, na rozdíl od měsíčních kontaktních čoček, se mohou hromadit bílkovinné usazeniny, pocházející přímo z organizmu uživatele. Bílkoviny na čočce mohou po určité době být okem považovány za cizí těleso, a proto začnou narušovat normální vidění. Následkem toho se uživatel necítí dobře. U měsíčních čoček nedochází k tvorbě bílkovinných usazenin, a proto si po celou dobu udržují dokonalou průzračnost a hydrataci. Jsou pro jejich uživatele nepostřehnutelné.

 • Pro koho jsou určeny měsíční čočky?

  Měsíční čočky jsou určeny pro lidi se zrakovým postižením, kteří nechtějí nosit brýle každý den, ale na druhou stranu si chtějí dopřát komfort nošení kontaktních čoček. Krátká doba použitelnosti měsíčních kontaktních čoček je dělá ideální pro nošení například jen v létě, na turistické výlety, během dovolené, v době kdy většinu času člověk stráví na sjezdovce na lyžích, pro sportovce v průběhu sezóny, apod.

Nejoblíbenější měsíční čočky

V oblasti měsíčních kontaktních čoček lze hovořit o dvou druzích tohoto výrobku, a to jmenovitě o čočkách denních, flexibilních a měsíčních čočkách určených pro kontinuální nošení uživatelem. Kontinuální kontaktní čočky jsou měsíční čočky, které se mohou nosit po celý den, aniž by bylo nutné jejich vyjímání na noc. Jedná se o nabídku pro ty, kteří chtějí dobře vidět také večer, nechtějí už dále pokračovat ve vyjímání kontaktních čoček z očí každý den, váží si času a pohodlí používání kontaktních čoček. Díky těmto čočkám, může mnoho lidí zapomenout na celý měsíc, že mají nějakou vadu zraku, protože vidí po celou dobu perfektně.

Pouze značkové měsíční čočky

Měsíční kontaktní čočky zahrnuté v nabídce obchodu Kodano.cz jsou výrobky nejvyšší kvality vytvořené největšími světovými optickými společnostmi.

Do skupiny nejznámějších výrobců měsíčních kontaktních čoček patří:

 • Měsíční čočky Alcon:
  • Air Optix® Aqua - dříve O2 OPTIX, jsou prodyšné kontaktní čočky, které zajišťují zdravý vzhled a pohodlí očí uživatelů.
  • Air Optix® Colors - jsou ideálním řešením pro lidi, kteří si cení jak zdraví a pohodlí svých očí, tak i estetiky. Tyto čočky jsou vyrobeny z inovativního materiálu Lotrafilcon B, který zajišťuje výjimečnou propustnost kyslíku, díky čemuž zůstávají oči celý den svěží a zdravé. Čočky Air Optix® Colors nejen zlepšují zrak, ale také nabízejí možnost změnit svůj vzhled díky široké paletě 12 hypnotizujících barev. Technologie 3-v-1 umožňuje dosáhnout přirozené a hluboké barvy, která harmonicky splyne s přirozeným odstínem očí. Lotrafilcon B, z něhož jsou čočky vyrobeny, zaručuje optimální rovnováhu mezi trvanlivostí a pohodlím nošení.
  • Air Optix® Plus HydraGlyde - jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu Lotrafilcon B. Jsou plnohodnotnou korekcí pro osoby trpící sférickými očními vadami.
  • Air Optix® Plus HydraGlyde for Astigmatism - jsou vhodnou volbou při korekci astigmatismu. Tyto měsíční kontaktní čočky poskytují jasný a ostrý pohled na různé vzdálenosti.
  • Air Optix® Plus HydraGlyde Multifocal - jsou měsíční kontaktní čočky, patří ke kompenzačním pomůckám, které jsou vhodné jako korekce oční vady zvané presbyopie (stařecké vetchozrakosti).
  • Air Optix® Night & Day Aqua - jsou díky svým vlastnostem vhodné k nepřetržitému nošení po dobu 30 dní a nocí, optimálně okysličují rohovku během spánku s čočkami.
  • FreshLook® ColorBlends - barevné měsíční čočky, vzbuzují dojem, že oči jsou větší a výraznější.
 • Měsíční čočky Bausch&Lomb:
  • PureVision® - měsíční čočky pro kontinuální nošení, které lze nosit 24 hodin po dobu 30 - ti dnů.
  • PureVision® 2 HD - jsou hlavně zdokonalené optické vlastnosti. Ty ocení především pacienti, kteří mají nedostatečnou kontrastní citlivostí. Tato vada se projevuje rozmazaným viděním při zhoršených světelných podmínkách. Tyto kontaktní čočky jistě ocení aktivní sportovci a řidiči, ale také všichni ostatní nositelé.
  • PureVision® 2 HD for Presbyopia - inovativní konstrukce kontaktních čoček obsahuje 3-Zone Progresive Design™ optiku, ta pomáhá zvýraznit zprostředkovací zónu a také zajišťuje skvělé vidění na všechny vzdálenosti.
  • PureVision® Multifocal - měsíční multifokální čočky, vyrobené z silikon-hydrogelové látky Aergel.
  • SofLens 38 - vysoce kvalitní čočky s tenkým designem z odolného materiálu.
  • SofLens 59 - určené pro denní nošení, minimalizují hromadění bílkovinných usazenin.
  • SofLens 66 Toric - čočky určené pro osoby s astigmatismem.
  • ULTRA® - jsou vhodné pro nositele kontaktních čoček, kteří tráví většinu svého dne u výpočetní techniky.
 • Měsíční čočky CooperVision:
  • Biofinity® - vytvořené z moderního materiálu HYDRO-GEL, s hydratací 48% vody a čočkou zvláštní konstrukce
  • Biofinity Energys - přináší svým nositelům maximální pohodlí, skvělý vizuální obraz a rovnováhu mezi materiálem a optickými vlastnostmi.
  • Biofinity® Multifocal - objevte novou kvalitu vidění s čočkami Biofinity® Multifocal typ D od Cooper Vision, které poskytují nepřekonatelný komfort a ostrost vidění pro dominantní oko. Tyto progresivní kontaktní čočky jsou ideální pro osoby s presbyopií, které potřebují korekci pro vidění zblízka i zdaleka. Vyrobené z pokročilého materiálu Comfilcon A, Biofinity Multifocal nabízí výjimečnou propustnost kyslíku, což umožňuje zdravé a pohodlné nošení po celý den. Díky technologii Aquaform Comfort Science™ čočky udržují správnou vlhkost, což zajišťuje pocit svěžesti a pohodlí i při dlouhodobém nošení. Technologie Balanced Progressive™ je inovativní řešení, které umožňuje uživatelům plynulý přechod mezi různými rozsahy vidění, poskytující jasný a stabilní obraz na jakoukoli vzdálenost.
  • Biofinity® Toric - měsíční čočky pro astigmatiky
  • Biomedics 55 evolution - poskytují zvýšený komfort vidění, díky nové tenčí a zaoblené hraně.
  • Proclear Sphere - vytvořené pomocí unikátní technologie PC a při jejich výrobě byl použit materiál - phoshorylcholin, které má vlastnosti připomínající přirozené buňky v oku.
 • Měsíční čočky Horien:
 • Další značky měsíčních čoček:
  • #bioview Monthly - jsou pohodlné měkké čočky. Jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu třetí generace, jejichž vlastnosti pomáhají udržet maximální komfort a skvělé vidění po celý den.
  • AquaView Monthly - od společnosti INTEROJO jsou vyrobeny z moderního materiálu nové generace - Methafilcon A.
  • Eyeye Bioxy - od společnosti Barnaux jsou ideální pro osoby s citlivýma očima. Jsou vyrobeny z hypoalergenního materiálu a biokomponentů, takže je dobře snášejí a pohodlné nošení po celý den si mohou dopřát i alergici.
  • Miru 1Month - jsou vyráběny z měkkého silikon-hydrogelu duální technologií MeniSilk & Nanoglos. Ta zajišťuje pohodlné nošení i do pozdních večerních hodin. Název čoček je odvozen z japonského výrazu miru, který znamená „vidět“.