Torické čočky

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 27

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 27

Stránka
na stránce

Torické kontaktní čočky

Mezi refrakčními vadami oka musíme zvláštní pozornost věnovat astigmatismu, který bohužel patří mezi závažné vady oka, které dosud bránily použití kontaktních čoček. Naštěstí lidé, kteří mají problém s astigmatismem už nemusí nosit korekční brýle. Místo nich si mohou vybrat speciálně navržené torické čočky.

 • Jaké jsou torické čočky?

  Jsou to čočky určené pro osoby s astigmatismem, které účinně korigují vady oka. Díky nim je možné získat vysoký komfort vidění a to bez nutnosti každodenního nošení brýlí. Torické kontaktní čočky jsou určeny speciálně na ty chyby oka, které jsou spojeny s astigmatismem. Nošení torických čoček zaručuje osobám s astigmatismem perfektní vidění. Výrobci torických čoček zaručují, že během jejich nošení nehrozí nebezpečí infekce nebo zhoršení vidění.

 • Pro koho jsou určeny torické čočky?

  Pro osoby, které měly astigmatismus, čočky donedávna vůbec nebyly k dispozici. Tyto osoby byly odsouzeny k nošení brýlí. Dnes, torické čočky umožňují používání kontaktních čoček i osobám s touto vadou. Můžeme klidně říci, že torické čočky jsou určeny pro lidi se zhoršeným zrakem v kombinaci s astigmatismem, kteří nechtějí nosit brýle. Tyto torické čočky jsou užitečné pro sportovce, herce a také pro aktivní lidi, kteří mají rádi všechny druhy zábavy, a pro které jsou běžné brýle omezením.

Výhody torických čoček

Torické čočky umožňují perfektní vidění osobám s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí, kteří zároveň trpí astigmatismus. Jsou pohodlné a příjemné na nošení. Jen vyžadují péči, která spočívá v pravidelném čištění a odkládání ve speciálním roztoku a pouzdru na čočky. Torické čočky eliminují nutnost nošení korekčních brýlí osobám, které mají astigmatismus.

Typy torických čoček

Torické kontaktní čočky pro osoby s astigmatismem jsou k dispozici ve verzi pro krátkozrakost i dalekozrakost.

Pouze značkové torické čočky

Torické kontaktní čočky zahrnuté v nabídce obchodu Kodano.cz jsou výrobky nejvyšší kvality, značky vytvořené největšími světovými optickými společnostmi.

Torické čočky určené pro osoby s astigmatismem jsou dostupné od mnoha výrobců kontaktních čoček. Mezi ně patří:

 • Torické čočky Alcon:
 • Torické čočky Bausch&Lomb:
  • Biotrue ONEday for Astigmatism - jsou určeny ke korekci astigmatismu. K největším výhodám čoček Biotrue ONEday for Astigmatism patří ostré, jasné a stabilní vidění a to ve dne i v noci, mají vysoký obsah vody, který zajišťuje dlouhodobé zvlhčení, a implementován UV filtr.
  • SofLens 66 Toric - jsou obohaceny systémem QAS (Quick Alignment Systém), který pomáhá stabilizovat polohu čočky v oku a zajišťuje skvělou přilnavost v oku.
  • Soflens Daily Disposable Toric for Astigmatism - jednodenní čočky, určené k zajištění co nejlepší korekce zraku pro osoby s astigmatismem, mají moderní design Lo-Torque™, díky kterému dochází k redukci odlesků i za snížené viditelnosti.
 • Torické čočky Cooper Vision:
  • Biofinity Toric - pro korekci astigmatismu od společnosti CooperVision® jsou zárukou ostrého zraku a pohodlného nošení.
  • Biofinity Toric XR - mají optimalizovaný design Optimized Toric Lens Geometry™, který poskytuje stabilitu čočky v oku, a to i při sportu nebo jiné zátěži.
  • Biomedics 1 Day Toric Extra - jsou torické měkké kontaktní čočky. Výrobce je navrhl tak, aby byly maximálně pohodlné a jejich majitel nepoznal, že nějaké čočky v očích má. Jsou vhodnou kompenzační pomůckou pro pacienty, kteří trpí astigmatismem.
  • Clariti 1 Day Toric - jsou vhodné pro korekci astigmatismu a jsou určeny ke každodenní výměně. Díky unikátní technologii WetLoc, která udržuje kontaktní čočky dostatečně vlhké, a silikon-hydrogelového materiálu jsou kontaktní čočky velmi pohodlné, poskytují jasné a ostré vidění.
  • Clariti Toric - jsou vhodné pro korekci astigmatismu a jsou určeny ke každodenní výměně. Díky unikátní technologii WetLoc, která udržuje kontaktní čočky dostatečně vlhké, a silikon-hydrogelového materiálu jsou kontaktní čočky velmi pohodlné, poskytují jasné a ostré vidění.
  • Clariti Toric XR - jsou skvělou volbou pro aktivní osoby, které trpí vysokým astigmatismem. Jsou vhodné pro všechny pacienty, kteří touží po komfortním nošení kontaktních čoček po celý den. Jistě je ocení všichni, co u ostatních astigmatických čoček cítí nepohodlí, mají podrážděné a zarudlé oči, potřebují nosit měsíční torické čočky a očekávají vysoký komfort za příznivou cenu.
 • Torické čočky Johnson & Johnson:
 • Další značky torických čoček:
  • AquaView Toric - jsou vhodné pro pacienty, kteří trpí astigmatismem, ale také pro pacienty, kteří mají alergii na jiné kontaktní čočky nebo syndrom suchého oka. Jejich nošení je velmi pohodlné a vidění ostré.