Brýle pro řidiče

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 5595

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 5595

Stránka
na stránce

Dioptrické brýle pro řidiče

Mnoho řidičů si neuvědomuje, že některé dioptrické brýle jsou pro řízení zcela nevhodné. Dlouhá jízda za volantem je pro naše oči velmi únavná. Nevhodné brýle mohou způsobit rychlejší únavu očí, omezovat váš zrak a vystavovat vás riziku. Jak vybrat správné brýle na řízení?

Dioptrické brýle s antireflexní vrstvou

Řidič by měl být neustále ve střehu. Není to vždy jednoduché, protože oslepující světla protijedoucích aut mohou dočasně omezit naši schopnost vnímat okolí. Proto se vyplatí volit dioptrické brýle s antireflexní vrstvou. Během dlouhé jízdy autem na nás čekají různá nebezpečí. Zodpovědní řidiči by měli dbát na to, aby za volant usedli ve zdraví. Jen odpočatý člověk dokáže včas zareagovat, když je na silnici nějaký předmět, který je potřeba rychle objet.

Antireflexní vrstva je povlak na brýlích vyrobený ze speciálních materiálů, který odstraňuje odlesky světla skel. Odrazy světla zhoršují vizuální komfort a mohou představovat vážnou hrozbu pro řidiče. Skla bez antireflexní vrstvy odrážejí zmnožená světla protijedoucích aut. V deštivém počasí je to pro řidiče matoucí a velmi znesnadňuje řízení. Proto se při řízení vyplatí volit brýle s antireflexní vrstvou.

Dioptrické brýle s vrstvou Blue Blocker

Naše oči se bohužel velmi rychle unaví – hlavním důvodem je modré světlo vyzařované elektronickými zařízeními a sluneční světlo. Jízda za pěkného počasí způsobí, že naše oči budou suché a pod víčky bude cítit pálení. Nejlepší způsob, jak neutralizovat škodlivé modré světlo, je nosit dioptrické brýle s vrstvou Blue Blocker. Toto řešení zajišťuje přirozené vnímání barev, eliminuje odrazy světla a snižuje zrakovou únavu. Antireflex a Blue Blocker jsou podobná řešení a ve skutečnosti by řidiči měli brát v úvahu pouze takové modely.

Vrstva Blue Blocker neutralizuje modré světlo, které dopadá do oka při práci s elektronickými zařízeními nebo při řízení auta. Příliš mnoho modrého světla pronikajícího do oka způsobuje únavu, podráždění a suchost očí a také bolesti hlavy. Pro profesionální řidiče, kteří tráví většinu času za volantem, budou brýle s vrstvou Blue Blocker bezpečným a užitečným řešením. Díky povlaku Blue Blocker:

  • máte lepší vizuální kontrast, díky čemuž je váš zrak méně unavený;
  • vidíte barvy přesněji a přirozeněji;
  • vidíte obraz jasněji;
  • váš zrak není rušen odrazy světla.

Co byste měli zvážit při výběru řidičských brýlí?

Nezáleží na tom, zda jste profesionální řidič, nebo za volant usednete jen tehdy, když potřebujete do práce nebo vyřídit každodenní povinnosti. Každý člověk, který řídí vozidlo a má diagnostikovanou poruchu zraku, by měl investovat do řidičských brýlí s vrstvou Blue Blocker. Toto řešení je užitečné jak ve dne, kdy oči trpí sluncem, tak v noci, kdy se světla vozidel přijíždějících z druhé strany stávají naším největším nepřítelem. Technologicky vyspělá povrchová úprava jemně rozjasňuje obraz a podporuje vidění v obtížných povětrnostních podmínkách, jako je mlha nebo déšť. Pamatujte, že brýle, které nosíte při řízení, by měly být pohodlné. Vyberte si model, který dobře sedí vaší anatomii – netlačí na nos a spánky, ale ani neklouže z obličeje.

Stylové a pohodlné dioptrické brýle pro řidiče

Brýle na řízení lze použít i po vystoupení z auta. Ujistěte se, že obruby vypadají dobře a odpovídají vaší postavě a jedinečnému stylu. Preferujete klasické doplňky? Může se vám líbit elegantní, obdélníkový nebo oválný design v tlumených barvách. Řidiči rádi volí černé, šedé nebo želvovinové rámy, které dodají důstojnost a hodí se ke každé příležitosti. Obchod Kodano.cz nabízí mnoho unikátních modelů dioptrických brýlí pro řidiče. Za pozornost stojí jemné, vínové kočičí oči, které ženy zaujmou, stejně jako stále oblíbenější bezrámové brýle. Takovou decentní nabídku ocení ženy i muži, kteří preferují minimalistické doplňky.

Podívejte se na další typy brýlí podle jejich účelu: