Dioptrické brýle

Zobrazení Mřížka Seznam

6 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

6 položek

na stránce

Korekční brýle

Abychom mohli o dioptrických brýlích prohlásit, že jsou správně vybrány, musí být splněná dvě kritéria. První - správný výběr skel dle vady zraku. Druhé - dioptrické obruby, které musí být pohodlné a jejich nošení příjemné po celý den.

Obchodní nabídka dioptrických brýlí je velmi pestrá, proto je vhodné si předem upřesnit požadavky, dle kterých se při výběru budeme řídit. Zaručeně nám to usnadní hledání vhodných brýlí a rovněž zkrátí čas potřebný na nákup.

Jak správně vybrat korekční brýle?

Vhodné je začít tím, že si zjistíme tvar našeho obličeje, protože každému pasuje jiný tvar dioptrických obrub. Známe-li své silné stránky, můžeme tímto ušetřit spoustu času, když nebudeme zkoušet typy, které nevyzdvihnou naší osobnost.

Dalším krokem je výběr materiálu, ze kterého jsou dioptrické brýle vyrobeny. Plast, obyčejný kov anebo titan? Tyto tři typy materiálů patří mezi nejoblíbenější. Každý z nich má své výhody a nevýhody a je pouze na nás, které vlastnosti dostanou přednost. Kovové brýle jsou odolné, plastové brýle jen tak neprasknou a titanové brýle se doporučují pro alergiky.

Je třeba si také položit otázku, k čemu nám dioptrické brýle budou sloužit. Pro čtení je vhodné vybrat menší obruby a v případě, že dioptrické brýle budeme nosit každý den a používat je jako brýle do dálky, pak by měly být trochu větší.

Podívejte se na typy dioptrických brýlí v závislosti na cílové skupině:

Podívejte se na další typy brýlí: