Čisticí roztoky

Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce

Roztoky na kontaktní čočky

Použití kontaktních čoček je výhodnou alternativou oproti tradičním brýlím, které mohou omezovat aktivitu lidí se zrakovými problémy. Samozřejmě, o tom zda pacient může změnit brýle na kontaktní čočky, by měl rozhodnout oční lékař, oftalmolog, specialista na čočky. Ve většině případů je taková výměna možná. Při každodenním používání kontaktních čoček je třeba pamatovat na pravidelnou a systematickou péči. Tato péče je nezbytná. Je třeba ji dodržovat za pomoci vhodných roztoků na čočky. Čistící a dezinfekční roztoky jsou důležité pro udržení kontaktních čoček v dobrém stavu. Pokud přestaneme čistit čočky, rychle se zničí nebo se sníží komfort vidění při jejich nošení.

Druhy roztoků na kontaktní čočky

Roztoky na kontaktní čočky, bez ohledu na to, zda jsou určeny k ošetření či dezinfekci, by měly být základem každodenní péče o kontaktní čočky. Důležité je upozornit, že roztoků na čočky je mnoho druhů a ne všechny z nich jsou vhodné pro konkrétní čočky, které každodenně používáme. Ne všechny ošetřující roztoky jsou stejné. Navíc jsou například dezinfekční roztoky velmi odlišné od roztoků s ošetřujícím účinkem. V principu všechny roztoky na čočky mají dezinfekční účinek, ale ne všechny patří mezi víceúčelové roztoky. Díky ošetřujícímu roztoku je čočky možné dezinfikovat, očistit a odstranit z nich bílkovinné usazeniny. Roztoky na čočky mají různé složení, a proto také mají různý účinek na kontaktní čočky a také na oči uživatele. Z různých klasifikací roztoků na čočky, je nejzákladnějším rozlišením rozdělení na dva typy:

 • Roztoky na tvrdé kontaktní čočky
 • Roztoky na měkké čočky

Roztok na tvrdé čočky se nesmí používat pro ošetřování měkkých čoček a naopak, protože tím může dojít ke zničení čoček. Roztoky na čočky mohou být buď jednostupňové, nebo dvoustupňové. Jednostupňové roztoky mají hned dvě funkce - tento ošetřující roztok čistí a dezinfikuje čočky. Je možné v něm uchovávat čočky v pouzdře, a zároveň je možné ním čočky očistit. Dvoustupňové roztoky vyžadují použití dvou různých roztoků. Dezinfekční roztok čočky dezinfikuje a druhý ošetřující roztok je určen k odkládání kontaktních čoček do pouzdra. Dvoustupňové roztoky se dnes používají jen vzácně. Nejčastěji jsou používány jednostupňové čistící roztoky, a tedy víceúčelové roztoky.

Proč je používání ošetřujících roztoků tak důležité?

Použití roztoků na čočky je nutné, protože díky nim je možné účinně vyčistit kontaktní čočky a skladovat je ve vhodných podmínkách. Ošetřující roztoky jsou nezbytné pro uložení čoček. Používáním dezinfekčních roztoků se zbavíme z povrchu čoček bílkovinných usazenin a jiných nečistot. Použití roztoku na čočky není nutné, pokud člověk používá jednodenní kontaktní čočky, které se jednoduše vyhazují po každém použití.

Pouze značkové roztoky na kontaktní čočky

Roztoky na kontaktní čočky zahrnuté v nabídce obchodu Kodano.cz jsou výrobky nejvyšší kvality vytvořené největšími světovými optickými společnostmi.

Mezi výrobce roztoků pro měkké kontaktní čočky patří:

 • Roztoky na čočky Alcon:
  • OPTI-FREE® Express® - víceúčelový dezinfekční roztok pro péči o všechny měkké kontaktní čočky.
  • OPTI-FREE® PureMoist® - využívá moderní technologie, ke kterým patří patentovaný zvlhčující systém HydraGlyde®. Tento systém zajišťuje vysokou smáčivost. To znamená, že jsou po celý den pohodlné a příjemné na nošení, a to až po dobu 16 hodin.
  • SOLO-Care AQUA - víceúčelový roztok pro péči o kontaktní čočky. Bez nutnosti čištění nebo oplachování.
 • Roztoky na čočky Avizor:
  • Avizor All Clean Soft - je víceúčelový roztok, který je skvělou volbou pro všechny nositele měkkých kontaktních čoček. Tento roztok poskytuje komplexní péči o vaše kontaktní čočky, díky které je jejich nošení velmi pohodlné během celého dne.
  • Avizor Ever Clean Plus - je všestranný peroxidový roztok. Čistí a dezinfikuje všechny druhy měkkých kontaktních čoček a RGP čoček včetně ortho-kontaktních čoček.
  • Avizor Unica Sensitive - dokonale vyčistí vaše čočky, a to včetně nečistot bělma. Kontaktní čočky vyživuje, oplachuje a zvlhčuje. Jejich aplikace je pak mnohem snazší a pohodlnější.
 • Roztoky na čočky Barnaux:
  • Eyeye Monosept - hlavní složkou roztoku je peroxid, který je neutralizován pomocí platinové destičky v pouzdře na čočky. Platinová destička přemění peroxid vodíku na vodu a kyslík, který je uvolňován v podobě solného roztoku.
 • Roztoky na čočky Bausch&Lomb:
  • Biotrue - víceúčelový roztok, který je spojením mimořádně inovativních řešení inspirovaných biologií oka a dvojitým systémem dezinfekce.
  • ReNu MultiPlus - víceúčelový ošetřující roztok určený pro všechny typy kontaktních čoček.
 • Další značky roztoků na čočky:
  • EYE SEE Plus Hyaluronan - je velmi jemný a šetrný, ale zároveň zcela účinný čistící a dezinfekční prostředek na kontaktní čočky.