PŘIPRAVTE SE NA LÉTO!

Sluneční brýle až o 40% levnější
VEJDĚTE

Buďte chytří

Doprava zdarma na celý rok!
VEJDĚTE

Sluneční brýle

Zobrazení Mřížka Seznam

19 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

19 položek

na stránce

Sluneční brýle

Odborníci nemají žádné iluze. Obyčejné brýle z trhu za pár korun s přehnaným názvem "sluneční brýle" vám neochrání zrak, a mohou způsobit nemalé problémy. Všichni víme, že označení "UV" nezaručuje, že mají brýle účinnou ochranu proti UV záření. Proto, s ohledem na ochranu očí před slunečním zářením, je vhodnější si koupit značkové brýle.

Sluneční brýle - co bychom měli vědět?

Sluneční brýle mají obvykle 4 kategorie filtrů, které rozdělujeme na:

  • Kategorie 0 - (propustnost viditelného záření 80 - 100%) módní doplněk nevhodné na silné sluneční záření spíše proti prachu, větru.
  • Kategorie 1 - (propustnost viditelného záření 43 - 80%) módní doplněk pro slabé sluneční záření a proti prachu, větru.
  • Kategorie 2 - (propustnost viditelného záření 18 - 43%) vhodný na běžné nošení a středně silné sluneční záření.
  • Kategorie 3 - (propustnost viditelného záření 8 – 18%) vhodný na silnější sluneční záření např. na hory nebo k moři.
  • Kategorie 4 - (propustnost viditelného záření 3 – 8%) vhodný na velmi silné sluneční záření na hory nebo k moři, nevhodné pro řidiče.

Toto je velmi důležitým kritériem, a z toho i vyplývá zabarvení skla. Pravidlem je: čím tmavší skla, tím méně světla jimi prochází.

Dobré sluneční brýle by měly mít polarizační vlastnosti snižující odraz světla, který může vzniknout v důsledku odrazů od různých povrchů, např. vody.

Stejně jako u všech brýlí, sluneční brýle je také třeba zvolit v závislosti na tvaru vašeho obličeje. Oválný obličej je při výběru brýlí malým vítězstvím, neboť jeho vlastnící se nemusí bát experimentovat s různými tvary obrouček. S oválným obličejem jdou dohromady téměř všechny typy a tvary brýlí.

Podívejte se na typy slunečních brýlí podle cílové skupiny:

Podívejte se na další typy brýlí: