Kovové brýle

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 2576

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 2576

Stránka
na stránce

Kovové obruby

Při hledání vhodných brýlí je jedním z hlavních kritérií, na které musíme dát pozor, materiál, ze kterého jsou rámy vyrobeny. Moderní nabídka na trhu je v této oblasti velmi široká a neustále se rozšiřuje, ale stále jsou nejoblíbenější kovové rámky.

Charakteristika kovových obrub

Kovové rámky jsou složeny z kombinace různých kovů, jako je nerezová ocel nebo hliník. Ty z nerezové oceli jsou antikorozní, antialergické, velmi tvrdé a zároveň tenké. Povlak obrub je pak vyroben z mědi, niklu nebo chromu. Občas se vyskytují i povlak z drahých kovů, dokonce i zlata, ale nikdy ne úplně z tohoto prvku, protože by byly příliš měkké a pružné.

Základním přínosem kovových obrub je jejich vysoká odolnost. Investice do tohoto druhu materiálu je tedy investicí do dlouhodobého produktu. Zároveň můžeme předpokládat, že s průběhem času se kovové brýle nebudou deformovat, což znamená, že nebude existovat problém s výměnou dioptrických čoček.

Pro koho jsou vhodné kovové obruby?

Pokud jde o charakter kovových brýlí, jsou spíše nabídkou pro ty, kteří si váží klasiky a univerzálnosti. Pokud jsou navíc kovové rámy oválné nebo obdélníkové, budou se hodit téměř ke každému oblečení, ať už je v konvenční sportovní, každodenní nebo elegantní konvenci. Avantgardní, odvážné vzory a barvy jsou spíše doménou plastových rámků, ale existují i méně konvenční, barevné modely kovových brýlí. Designerům dávají velké pole působnosti široké záušníky, které lze zdobit různými způsoby.

Podívejte se na další typy brýlí podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny obruby: