Titanové brýle

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 96

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 96

Stránka
na stránce

Titanové obruby

Brýle nejsou pouze módní doplněk a zlepšení zraku. Jsou také a možná především zrcadlem naší osobnosti. Proto by volba vhodných obrub měla být promyšlená a uvědomělá.

Jak vybrat obruby?

Jedním z kritérií výběru, které je třeba vzít v úvahu, je materiál, ze kterého jsou brýle vyrobeny. Může jím být například titan, který se používá k výrobě brýlových obrub od osmdesátých let minulého století.

Charakteristika titanových obrub

Titan je kovem charakterizujícím se vysokou plastickostí. Jako stavební materiál pro brýlové obruby má také další výhody: nízkou vlastní hmotnost, odolnost proti korozi a obrovskou pevnost a tvrdost, srovnatelnou s konstrukční ocelí.

Malá hmotnost znamená, že titanové obruby jsou mimořádně lehkou konstrukcí. Tvrdost kovu způsobuje, že jsou odolné vůči mechanickému poškození větší měrou než obyčejné kovové obruby. Díky tomu mohou mít titanové obruby velmi tenké prvky bez rizika snadného poškození. Odolnost proti korozi na druhé straně chrání titanové obruby před působením potu.

Titanové obruby jsou trochu dražší než brýle z plastu nebo kovu. V tomto případě však lze s plnou odpovědností říci, že cena jde ruku v ruce s kvalitou. Titanové obruby proto budou skvělou volbou pro ty, kteří hledají solidní a dlouhotrvající produkt. Je také vhodné dodat, že titan je jediný materiál používaný k výrobě brýlí, o kterém lze říci, že je z 100% antialergický.

Podívejte se na další typy brýlí podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny obruby: