PŘIPRAVTE SE NA LÉTO!

Sluneční brýle až o 40% levnější
VEJDĚTE

Buďte chytří

Doprava zdarma na celý rok!
VEJDĚTE

Sluneční brýle

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 145-180 z 2626

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 145-180 z 2626

na stránce

Sluneční brýle

Odborníci nemají žádné iluze. Obyčejné brýle z trhu za pár korun s přehnaným názvem "sluneční brýle" vám neochrání zrak, a mohou způsobit nemalé problémy. Všichni víme, že označení "UV" nezaručuje, že mají brýle účinnou ochranu proti UV záření. Proto, s ohledem na ochranu očí před slunečním zářením, je vhodnější si koupit značkové brýle.

Sluneční brýle - co bychom měli vědět?

Sluneční brýle mají obvykle 4 kategorie filtrů, které rozdělujeme na:

  • Kategorie 0 - (propustnost viditelného záření 80 - 100%) módní doplněk nevhodné na silné sluneční záření spíše proti prachu, větru.
  • Kategorie 1 - (propustnost viditelného záření 43 - 80%) módní doplněk pro slabé sluneční záření a proti prachu, větru.
  • Kategorie 2 - (propustnost viditelného záření 18 - 43%) vhodný na běžné nošení a středně silné sluneční záření.
  • Kategorie 3 - (propustnost viditelného záření 8 – 18%) vhodný na silnější sluneční záření např. na hory nebo k moři.
  • Kategorie 4 - (propustnost viditelného záření 3 – 8%) vhodný na velmi silné sluneční záření na hory nebo k moři, nevhodné pro řidiče.

Toto je velmi důležitým kritériem, a z toho i vyplývá zabarvení skla. Pravidlem je: čím tmavší skla, tím méně světla jimi prochází.

Dobré sluneční brýle by měly mít polarizační vlastnosti snižující odraz světla, který může vzniknout v důsledku odrazů od různých povrchů, např. vody.

Stejně jako u všech brýlí, sluneční brýle je také třeba zvolit v závislosti na tvaru vašeho obličeje. Oválný obličej je při výběru brýlí malým vítězstvím, neboť jeho vlastnící se nemusí bát experimentovat s různými tvary obrouček. S oválným obličejem jdou dohromady téměř všechny typy a tvary brýlí.

Podívejte se na typy slunečních brýlí podle cílové skupiny:

Podívejte se na další typy brýlí: