Obdélníkové brýle

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 2329

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 2329

Stránka
na stránce

Obdélníkové brýle - dioptrické a sluneční brýle

Obdélníkové brýle jsou klasické, nadčasové obruby, které volí mnoho lidí bez ohledu na měnící se módu. Předností je jejich univerzálnost – to, že sluší mnoha tvářím a téměř každému stylingu, oficiálnímu i každodennímu. Jakmile si vyberete, vydrží roky, protože jsou vždy módní. To ovšem neznamená, že obdélníkové brýle jsou nudné, to ne! Dnes jsou k dostání v mnoha barvách a jejich tvar se u jednotlivých modelů také mírně liší, díky čemuž jsou tyto brýle vhodné pro ženy i muže, s odlišným vkusem.

Pro koho jsou obdélníkové brýle?

Při sladění brýlí s obličejem platí zásada kontrastu. Zaoblené a něžné tváře podle ní sluší ostrým rámům a podlouhlé tváře s jasnými rysy se hodí k oválným brýlím. Obdélníkové brýle se proto doporučují především lidem s oválným a kulatým obličejem. Obdélníkový rám v jejich případě opticky prodlouží obličej a zvýrazní lícní kosti a dodá na výraznosti celému obličeji. Čtvercový obličej lze kombinovat i s obdélníkovými brýlemi. Existuje jedna podmínka - rám by měl být mírně zaoblený a měkký. Lidem s trojúhelníkovým obličejem se doporučuje nepoužívat obdélníkové brýle. V takové situaci mohou nadměrně zostřit již tak ostré rysy obličeje.

Obdélníkové sklenice mají rádi především lidé s klasickým, tradičním vkusem, kteří nemají zájem sledovat neustále se měnící trendy. Lidé, kteří se chtějí vybavit dobrými osvědčenými brýlemi, které se hodí ke každému stylu a situaci. Lidé, kteří nechtějí vyčnívat z davu, ale budují sebevědomí a sílu na základě ověřených řešení.

Obdélníkové brýle - dioptrické a sluneční brýle

Obdélníkový tvar pokrývá dioptrické a sluneční brýle. To znamená, že tento typ obrouček vás může doprovázet každý den, korigovat vaši zrakovou vadu, během odpočinku a slunečného počasí. Na výběr slunečních i obdélníkových dioptrických brýlí se vyplatí vyhradit si dostatek času, abyste si udělali čas a promysleli, zda dostatečně sluší vaší kráse a vkusu, zkontrolovali, z jakého materiálu je obruba vyrobena a zda mají sluneční brýle UV filtry příslušné kategorie, protože jsou zodpovědné za ochrannou funkci produktu. Protože ačkoliv je estetika velmi důležitá, neměli bychom zapomínat na základní, praktický úkol, který musí brýle splňovat.

Množství barev a vzorů

Obdélníkové brýle nejsou nudné! Uvidíte to, když se podíváte na množství barev a vzorů, které se v nich objevují. Není to jen klasická černá, ale i mnoho dalších barev, včetně červené, růžové a dokonce i stříbrné. Mnoho modelů z této kategorie má další - menší nebo větší - ozdoby, např. cik-cak postranice nebo přechodový odstín rámu. Nejbarevnější a nejrozmanitější jsou samozřejmě sluneční brýle. U dioptrických brýlí je kladen důraz na tlumené barvy a minimalismus, protože jsou určeny k použití v každé životní situaci.

Různé typy obdélníkových rámů – plné nebo mono?

Uživatelé dioptrických brýlí se dělí minimálně na dvě skupiny: zastánci plných masivnějších obrub a příznivci brýlí se šňůrkou. Tyto typy obrub závisí také na použitém materiálu – plastová skla jsou obvykle ta plnější a kov umožňuje vytvořit tenčí subtilnější produkt. Klasickou klasikou jsou obdélníkové sklenice na šňůrce. Velmi často volí starší lidé, ale nejen. Plastový celorám je k dispozici v mnoha krásných a různých barvách, což jej automaticky činí atraktivnějším pro mladé dospělé a lidi, kteří v brýlích hledají stejnou krásu jako ve špercích nebo jiných doplňcích.

Obdélníkové brýle – jeden typ, mnoho tvarů

Obdélníkové brýle jsou velkou a různorodou skupinou produktů. Zahrnuje jak ostré, jasně pravoúhlé obroučky, tak skla s různým stupněm zaoblení. Tato úprava se vyskytuje ve spodní nebo horní části rámu nebo v obou současně a činí obdélníkové brýle vhodné i pro tváře s výraznými rysy a zároveň velmi stylové a originální. Není proto divu, že do této kategorie patří brýle podobné tzv kočičí oči, téměř kulaté brýle nebo dokonce „muší“ brýle – opět velmi módní. Prostor je i pro nestandardní řešení, jako jsou brýle Polaroid se specifickým, geometrickým tvarem brýlí nebo brýle Tommy Jeans - obdélníkové v trochu jiném smyslu.

Obdélníkové brýle od různých výrobců

Obdélníkové dioptrické a sluneční brýle, stejně jako všechny brýle, které najdete v obchodě Kodano.cz, pocházejí od mnoha různých výrobců. Jedná se jak o nejuznávanější značky známé po celém světě, tak o méně populární a rozpoznatelní výrobci, ale nabízející brýle za atraktivní ceny. Snažíme se, aby naše nabídka byla různorodá a rozsáhlá, takže je větší šance, že zde najdete brýle, které potřebujete. Je to o to větší, že ve společnosti Kodano.cz často pořádáme propagační kampaně, které vám umožní koupit vaše vysněné brýle za mnohem nižší ceny.

Podívejte se na typy obdélníkových brýlí:

Podívejte se na další typy brýlí podle jejich tvaru: