Pánské brýle

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 2001

Stránka
na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-24 z 2001

Stránka
na stránce

Pánské dioptrické a sluneční brýle

Jak si muži vybírají brýle? Na jaká kritéria dávají pozor a která jsou méně důležitá? Na základě provedených výzkumů lze říci, že základní vlastnosti, které by měly mužské brýle mít, jsou: pohodlí, dobré přizpůsobení a odolnost.

Vlastnosti mužských brýlí

Na rozdíl od žen mají muži menší tendenci honit se za módními trendy. Moderní muži se samozřejmě zajímají o dobrý styl, ale méně často se rozhodují pro módní vzhled na úkor pohodlí. Existují výzkumy, které potvrzují, že téměř 90 procent mužů se při výběru mužských brýl řídí právě pohodlím a dobrou přizpůsobivostí. Ve stejném průzkumu více než polovina mužů uvedla, že při výběru brýlí je důležitým prvkem pružné panty. Důležité je také, aby mužské brýle byly odolné proti lámání. Ačkoli se muži stále častěji uchylují k módním modelům brýlí, stále je nejdůležitější kvalita provedení a odolnost použitých materiálů. Převažuje tmavá barva, odstíny černé, šedé a granátové. Stojí za to také věnovat pozornost kulatým, zlatým modelům, které jsou také oceněny muži.

Trendy v mužských brýlích

  1. Aviator - nadčasové klasika, kterou si úspěšně udržují své vysoké postavení. Charakteristická zaoblená skla jsou často v odstínech hnědé a šedé.
  2. Velké mužské brýle zůstávají v módním stylu. Široké, obdélníkové rámečky, nejčastěji v decentních barvách, jsou oblíbené mezi obchodníky a lidmi, kteří si cení módních doplňků.
  3. Bezobrubové brýle, tzv. patentky, jsou jedny z nejčastěji kupovaných modelů. Díky specifické konstrukci a neviditelným rámečkům na čočce jsou málo viditelné na obličeji a neomezují viditelnost.
  4. Titánové obruby - i když jsou cenově na horní relaci, jejich lehkost a vysoká odolnost jim zaručují uznání mezi mužskými zákazníky.
  5. Mladší muži se často rozhodují pro mužské brýle z plastu kvůli své přednosti pro odvážnější stylizaci. Nejčastěji kupovaným modelem jsou Wayfarery - jejich široké rámečky jsou lehké a garantují tak vysoký komfort při nošení.

Podívejte se na další typy brýlí podle cílové skupiny: